2014 թվականի միջազգային տնտեսական գիտաժողովների աշխարհագրությունն ու ժամանակացույցը
ՀՊՏՀ գիտության բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի ուշադրությունը հրավիրում է 2014 թվականին նախատեսվող միջազգային տնտեսական գիտաժողովների ժամանակացույցի վրա` հորդորելով իր գործընկերներին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերել, քանի որ բուհերի միջազգայնացումը ենթադրում է ակտիվ գիտական...
Աշոտ Թավադյանի հոդվածը` միջազգային ամսագրում
ՌԴ գիտությունների ակադեմիայի տնտեսագիտության ինստիտուտի «Միր պերեմեն» միջազգային գիտական հասարակական ամսագրի 2013 թվականի 2-րդ համարում, «Տրանսֆորմացիա» խորագրի ներքո հրապարակվել է ՀՊՏՀ տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի վարիչ, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Աշոտ Թավադյանի «Հետխորհրդային տնտեսության զգայունության...

Начальник  научного  отдела    АГЭУ  Хорен  Мхитарчян  приглашает  внимание  профессорскопреподавательского  коллектива  на  график  международных  экономических  научных  сессий, предусмотренных  в  2014  году, призывая   своих  коллег  на    активное  участие, так  как  интернационализация  вузов  предполагает ...
Во  2-ом  номере  2013  года  международного  научно-общественного  журнала  «Мир  перемен»  Института  экономики  академии  наук  РФ, в  теме     «Трансформация»   опубликована  статья  «Пороги ...
Начальник  научного  отдела  АГЭУ  Хорен  Мхитарян  приглашает  внимание  профессорскопреподавательского  коллектива  университета  на  время  предусмотренных  международных  экономических  конференций, призывая  своих  коллег  проявить  активное  участие. «Интернационализация  вузов  предусматривает  не  только ...