Դիլիջանի ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարան մեկնեց 2-րդ հերթափոխը
Այսօրվանից մեկնարկեց Դիլիջանում գտնվող ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանի 2-րդ հերթափոխը: Առավոտյան կենտրոնական մասնաշենքի հարակից տարածքից Դիլիջան մեկնեցին ֆինանսներ մասնագիտության մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողները՝ կուրսղեկ, ֆինանսների ամբիոնի դոցենտ Կարինե Միքայելյանի ղեկավարությամբ:
«Առաջին կուրսից այս կուրսի կուրսղեկն եմ, և արդեն 3-րդ տարին է, որ միասին մեկնում ենք Դիլիջան, այնտեղ կազմակերպում մեր հանգիստը: Դիլիջանյան հանգիստն անկրկնելի է, լի հետաքրքրիր իրադարձություններով: Այն նպաստել է, որ ուսանողների միջև ստեղծվեն ջերմ ու մտերմիկ հարաբերություններ, ուսանողական կյանքը դարձնեն ավելի հիշարժան»,-լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց Կարինե Միքայելյանը:
Վերջինս ուրախությամբ նշեց, որ իրենք մարզաառողջարանի սպասված հանգստացողներն են. ոչ միայն ակտիվորեն մասնակցում են բոլոր միջացառումներին, արշավներին, այլև օգնում են մաքրելու և գեղեցկացնելու տարածքը: Կարինե Միքայելյանը հույս հայտնեց, որ այս տարի ևս ուսանողները լիարժեք կհանգստանան, կկազդուրվեն և կվերադառնան ամառային հարուստ տպավորություններով:
«Դիլիջանի «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանում ամառային հանգիստը կազմակերպելու մեր կուրսղեկի առաջարկությունը ընդունեցինք մեծ ոգևորությամբ: Եվ արդեն 3-րդ տարին է` ամառային անկրկնելի օրեր ենք անցկացնում այնտեղ: Դիլիջանում ապրում ենք ընտանիքի նման»,-մեզ հետ զրույցում նշեց մագիստրանտ Լուսինե Բատիկյանը և հույս հայտնեց, որ այս տարի ևս դիլիջանյան անմոռաց ու գեղեցիկ օրեր կանցկացնեն:
Նշենք, որ մարզաառողջարանի ուղեգրերի վաճառքը շարունակվում է: Ուղեգրերը, որոնք միայն ՀՊՏՀ ուսանողների և աշխատակիցների համար են, վաճառվում են ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման բաժնում, որն աշխատելու է նաև արձակուրդի շրջանում:

С сегодняшнего дня началась 2-ая смена в пансионате АГЭУ «Тнтесагет», находящийся в Дилижане. Утром с прилегающей территории центрального корпуса в Дилижан отправились студенты 1-го курса магистратуры по специальности финансы под руководством куратора, доцента кафедры финансы Карине Микаелян. «С первого курса являюсь куратором этого курса, и уже 3-ий год мы вместе едем в Дилижан, там организуем наш отдых. Дилижанский отдых неповторим, насыщен интересными событиями. Он способствовал, чтобы между студентами создавались теплые и близкие отношения, а студенческая жизнь стала незабываемой.»,-сказала Карине Микаелян в беседе с отделом информации и связей с общественностью. Она с радостью отметила, что они ожидаемые отдыхающие пансионата: не только активно участвуют во всех мероприятиях, походах, но и помогают очистить и украсить территорию. Карине Микаелян уверила, что и в этом году студенты полноценно отдохнут, наберутся сил и вернутся с летними богатыми впечатлениями.
«Предложение нашего куратора организовать летний отдых в дилижанском пансионате «Тнтесагет» мы восприняли с большим воодушевлением. И уже 3 года там мы проводим незабываемые дни. В Дилижане живем одной семьей»,-в беседе с нами отметила магистрант Лусине Батикян и выразила надежду, что и в этом году в Дилижане проведут красивые и незабываемые дни. Отметим, что продажа путевок пансионата продолжается. Путевки, которые предназначенны только для студентов и сотрудников АГЭУ, продаются в отделе бухгалтерского учета, который будет работать и в период отпуска.