Դիլիջանում զով եղանակ է. «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանում հովեկների առաջին հերթափոխն է
Դիլիջանի Բլդան գետի ափին գտնվող ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանը հուլիսի 5-ին հյուրընկալորեն իր դռներն է բացել առաջին հերթափոխի հանգստացողների առջև: Արդեն 7 օր է, վերջիններս բնության գրկում վայելում են իրենց հանգիստը, փորձում թոթափել աշխատանքային տարվա հոգնությունը:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը այսօր հեռախոսով զրուցեց մարզաառողջարանի պետ Հակոբ Կյոկչյանի հետ: Նա նշեց, որ հովեկներին դիմավորել են պատշաճորեն, կազմակերպել նրանց տեղավորումը տնակներում ու քոթեջներում, լուծել ծագած խնդիրները: Այս օրերի ընթացքում բոլորն արդեն հասցրել են մտերմանալ, ստեղծել ջերմ մթնոլորտ:
«Դիլիջանում այս պահին զով եղանակ է, ու թեթև անձրև է մաղում: Հանգստացողները քաղաքի շոգից ու տապից, թոհուբոհից ու աղմուկից հեռու լիցքաթափվում են ու կազդուրվում»,- ասաց Հակոբ Կյոկչյանը և հույս հայտնեց, որ մարզաառողջարանի ոչ միայն առաջին, այլև բոլոր հերթափոխերի բնակիչները կվերադառնան հանգստացած, լի հարուստ տպավորություններով:
Տեղեկացնենք, որ հուլիսի 11-ից ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական կազմը մեկնել է արձակուրդ: Նրանք աշխատանքի կներկայանան օգոստոսի 28-ին: Իսկ ՀՊՏՀ աշխատակիցների համար առաջիկա շաբաթը կլինի վերջին աշխատանքայինը (բացառությամբ առանձին ստորաբաժանումների մի քանի աշխատակիցների):

5-го  июня  пансионат АГЭУ  «Тнтесагет», расположенный  на  берегу  реки  Блдан  в  Дилижане,   гостеприимно   распахнул  свои  двери   перед  отдыхающими первой  смены.  Уже  7  дней  они   наслаждаются  своим  отдыхом  на  лоне  природы, стараясь  сбросить  усталость  трудового  года.
Сегодня  отдел  информации  и  связей  с  общественностью  по  телефону  беседовал  с  начальником  пансионата  Акопом  Кекчяном. Он  отметил, что   отдыхающих  встретили  надлежащим  образом, организовали  их  размещения   по  домикам  и  котеджам, решили  возникшие  проблемы. За  эти  дни  все  успели  уже  подружиться,  создать  теплую  атмосферу.   «В  Дилижане  в  этот  момент  прохладная  погода,  и  моросит  дождь. Отдыхающие  далеко   от  городской  жары,  суматохи  и  шума  расслабляются    и    набирают  силы»,- сказал  Акоп  Кекчян  и  выразил  надежду,  что  жители  не  только  первой  смены  пансионата,  но  и  всех  смен  возвратятся  отдохнувшими,  полными  богатыми  впечатлениями.
Сообщим,  что  с  11-го  июля  профессорскопреподавательский  коллектив  АГЭУ  отправился  в  отпуск.  Они  выйдут  на  работу  28-го  августа. А  для  сотрудников  АГЭУ   ближайшая  неделя  станет  последней  рабочей    (за  исключением  некоторых  сотрудников  отдельных  подразделений).