«Մարզական զարթոնք-2013» շքեղ միջոցառում` շուտով. անցնող մարզական տարվա յուրատեսակ ամփոփում
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության,ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնը` ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սիմոն Հակոբյանի գլխավորությամբ, նախաձեռնում է «Մարզական զարթոնք- 2013» խորագիրը կրող միջոցառում, որը տեղի կունենա առաջիկայում:
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց Սիմոն Հակոբյանը, միջոցառումն ավարտվող ուսումնական տարվա յուրահատուկ հաշվետվություն կլինի, կամփոփվեն մարզական ոլորտում ՀՊՏՀ-ի ձեռքբերումներն ու հաղթանակները: Միջոցառմանը կպարգևատրվեն ներբուհական տարբեր մրցումներում հաղթանակներ ու բարձր արդյունքներ արձանագրած տղաներն ու աղջիկները:
Ամբիոնի ղեկավարը ուշադրություն հրավիրեց հետևյալ կարևոր հանգամանքի վրա. խորհրդային ժամանակաշրջանում մարզական կյանք մտած «ՊԱՊ» /պատրաստ աշխատանքի և պաշտպանության/ համալիրի օրինակով ՀՊՏՀ-ում ստեղծվել է «Զարթոնք» համալիրը, որը հանձնել է շուրջ 50 ուսանող:
Նշանակալի մարզական իրադարձություն էր նաև «Ռեկորդների օր» ներբուհական մրցումները, որտեղ 1-3-րդ մրցանակային տեղեր գրաված ուսանողները կպարգևատրվեն կայանալիք միջոցառմանը:
Միջբուհական մրցումներում հաղթած թիմերը «Մարզական զարթոնք- 2013 » միջոցառմանը ևս կստանան մրցանակներ: Հատուկ մրցանակներ են սահմանված նաև թիմերի առանձին մարզիկների համար: Պարգևներ կհանձնվեն նաև մեր բուհի հետ համագործակցող անհատներին և կազմակերպություններին:
Միջոցառման հատուկ հյուրերը կլինեն մարզական ոլորտի մի շարք հայտնի մարդիկ, ինչպես նաև մեր տարբեր ֆակուլտետների դեկանները, ովքեր կստանան իրենց թիմերի մրցանակները:

Кафедра физвоспитания, ЧС и ГО во главе с временно исполняющим обязанности заведующего кафедры физвоспитания АГЭУ Симоном Акопяном организует мероприятие под названием «Спортивное пробуждение - 2013», которое состоится в ближайшее время. Как сообщил отделу информации и связей с общественностью Симон Акопян, мероприятие станет своеобразным обобщением прошедшего спортивного года, будут обобщены достижения и победы АГЭУ в спортивной области. Во время мероприятия будут награждены парни и девушки, зарегистрировавшие высокие результаты и победы в различных межвузовских соревнованиях. Заведующий кафедры привлек внимание на следующем важном обстоятельстве: на примере советского периода, вошедшего в спортивную жизнь комплекс «ГТО» /готов к труду и обороне/, в АГЭУ создан комплекс «Пробуждение», который сдал около 50 студентов.
Значимым спортивным событием были также межвузовские соревнования «День рекордов», на которых студенты, завоевавшие 1-3 призовые места, будут награждены на предстоящем мероприятии.
Команды, одержавшие победу в межвузовских соревнованиях, в мероприятии «Спортивное пробуждение- 2013 » также получат призы. Особые призы определены также для отдельных спортсменов команд. Награды будут вручены и отдельным лицам, и организациям, сотрудничающим с нашим вузом. Особыми гостями мероприятия будут известные люди спортивной области, а также деканы наших факультетов, которые получат призы своих команд. Мероприятие «Спортивное пробуждение- 2013» будет насыщенно художественными номерами, красивыми песенными и танцевальными выступлениями. Ожидается активное участие студентов.