Ամփոփիչ քննաշրջանի, ստուգարքների մեկնարկի և դիպլոմների մասին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօրվանից մեկնարկում են հեռակա բակալավրիատի ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը, ինչպես նաև ամփոփիչ քննաշրջանը՝ ստուգարքներով:
«Առկա բակալավրիատի և առկա մագիստրատուրայի ատեստավորման գործընթացը մայիսի 29-ին հաջողությամբ ավարտվել է: Կատարված նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը թույլ է տալիս ասելու, որ հեռակա բակալավրիատի շրջանավարտները նույնպես հաջողությամբ կանցնեն ամփոփիչ ատեստավորումը»,- հաջող մեկնարկ մաղթելով ուսանողներին` լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը` նշելով, որ այսօր իրենց նիստերը կգումարեն ֆինանսեր, արժեթղթերի շուկա, հաշվապահական հաշվառում և աուդիտ, զբոսաշրջության կառավարում մասնագիտությունների ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովները:
Այսօրվանից ստուգարքների մեկնարկով սկիզբ կառնի նաև ամփոփիչ քննաշրջանը:
ՀՊՏՀ ռեկտորատի այսօրվա նիստում ֆակուլտետների դեկանները զեկուցեցին ամփոփիչ քննաշրջանի նախապատրաստման մասին՝ նշելով, որ կազմակերպական բոլոր աշխատանքներն արված են, և ֆակուլտետները պատրաստ են գործընթացին:
Նշենք, որ ստուգարքները կտևեն մեկ շաբաթ: Քննությունները կսկսվեն հունիսի 10-ին և կտևեն 3 երեք շաբաթ: Հիշեցնենք, որ դասեր չեն կազմակերպվի միայն քննությունների ընթացքում:
Ռեկտորատի այսօրվա նիստում անդրադարձ եղավ նաև 2012-2013 ուստարվա շրջանավարտների ավարտական փաստաթղթերի պատրաստման հարցին: Ուսումնակազմակերպական բաժնի պետ Արմեն Կարախանյանը զեկուցեց, որ դիպլոմների պատրաստման գործընթացն այսօրվանից սկսվել է, և իրենք նախատեսում են գործընթացն ավարտել հունիսի 20-ին:

О начале обобщающей сессии, зачетах и дипломах
С сегодняшнего дня в Армянском государственном экономическом университете начинаются процесс обобщающей аттестации бакалавриата заочного обучения, а также зачетная обобщающая сессия.
«29-го мая успешно завершился процесс аттестации. Процесс проделанных подготовителкьных работ позволяет сказать, что выпускники заочного бакалавриата также успешно пройдут обобщающую аттестацию»,- желая успешного начала студентам, сказал в беседе с отделом информации и связей с общественностью проректор по учебноорганизационным работам АГЭУ Мирдат Арутюнян, отметив, что сегодня свои заседания проведут обобщающие аттестационные комиссии по специальностям финансы, рынок ценных бумаг, бухгалтерский учет и аудит, управление туризмом. С сегодняшнего дня с началом зачетов начнется также и обобщающая сессия.
На сегодняшнем заседании ректората АГЭУ деканы факультетов докладывали о подготовке к обобщающей сессии, отмечая, что подготовительные все работы сделанны, и факультеты готовы к процессу. Отметим, что зачеты продлятся одну неделю. Экзамены начнутся 10-го июня и продлятся 3 недели. Напомним, что уроки не будут организованны только в период экзаменов. На сегодняшнем заседании ректората обратились также к вопросу о подготовке выпускных документов 2012-2013 учебного года. Начальник учебноорганизационного отдела Армен Караханян доложил, что с сегодняшнего дня начался процесс подготовки дипломов, и они планируют процесс завершить 20-го июня. На заседании ректората рассмотрелись текущие и другие вопросы.