Այսօր ընդունելության դիմում-հայտերի ընդունման վերջին օրն է, (մինչև ժամը 18.00-ն ներառյալ) և այսօրվանից սկսած` ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը կամփոփի 2013թ. ընդունելության դիմում -հայտերը:
Ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Վահան Բաղդասարյանը ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց, որ 2013թ. մայիսի 31-ի տվյալներով ընդունվել է 1876 դիմում-հայտ, այս թիվը այսօրվա դրությամբ աճել է: Վ. Բաղդասարյանի հավաստմամբ` այս տարի առավել մրցակցային են ֆինանսական, կառավարում, հաշվապահական հաշվառում և աուդիտի մասնագիտությունները: Այսօրվա դրությամբ, այս մասնագիտությունների գծով դիմում-հայտերի քանակը հետևյալն է ` ֆինանսական`285, կառավարում`223, հաշվապահական հաշվառում և աուդիտի մասնագիտության գծով` 219 դիմում-հայտ:
«Ընդունելության դիմում-հայտերի վերջնական թիվը պարզ կլինի հունիսի 3-ին, երբ ամբողջությամբ կամփոփվեն արդյունքները», նշեց Վ. Բաղդասարյանը:

Сегодня последний день приема заявлений (до 18.00 включительно) и, начиная с сегодняшнего дня, приемная комиссия АГЭУ обобщит количество заявлений для приема на 2013 год. Ответственный секретарь приемной комиссии Ваан Багдасарян сообщил отделу информации и связей с общественностью, что по данным 31-го мая 2013 года поступило 1876 заявлений и на сегодняшний день это число выросло. По утверждению В. Багдасаряна, в этом году наиболее конкурсными являются специальности финансовая, управление, бухгалтерский учет и аудит. На сегодняшний день количество заявок по этим специальностям следующее: финансовая 285, управление 223, бухгалтерский учет и аудит 219 заявок.
«Окончательное число приемных заявлений будет ясно 3-го июня, когда полностью обобщатся результаты», - отметил В. Багдасарян.