ՀՏՊՀ-ում այսօր ավարտվում է ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը
ՀՊՏՀ-ում առկա ուսուցման բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ավարտական կուրսերի ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացն այսօր կավարտվի: Նշենք, որ ապրիլի 29-ից մեկնարկած ամփոփիչ ատեստավորման ընթացքում ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովների առաջ իրենց ավարտական աշխատանքները ներկայացրել և ավարտական քննական առարկաներից քննություններ են հանձնել համալսարանի տարբեր մասնագիտությունների ու մասնագիտացումների առկա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ավարտական կուրսերի ուսանողները: Նրանց ցուցաբերած գիտելիքները գնահատել են ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովները: ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների բաժնի պետ Արմեն Կարախանյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց, որ մեկ ամիս տևած ամփոփիչ ատեստավորումն ընթացել է համաձայն կանոնակարգի, նախապես կազմած ժամանակացույցով:
Հիշեցնենք, որ ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, հունիսի 3-ին կմեկնարկի հեռակա ուսուցման ամփոփիչ ատեստավորումը, որը կավարտվի հունիսի 26-ին:

Сегодня в АГЭУ завершается процесс обобщающей аттестации
Сегодня  в  АГЭУ  завершится  процесс  обобщающей  аттестации  выпускных  курсов  бакалавриата  и  магистратуры  стационарного  обучения. Отметим, что  во  время,  начавшей    29-го  апреля,  обобщающей  аттестации  свои   выпускные  работы  представили аттестационной  комиссии  и  выпускные  экзамены  сдали   студенты  выпускных  курсов  стационарного  бакалавриата  и  магистратуры  по  разным  специальностям  и  специализациям  университета. Их  знания  оценили  комиссии  обобщающей  аттестации.  Начальник  отдела  по  учебноорганизационным  работам  АГЭУ  Армен  Караханян сообщил  отделу  информации  и  связей  с  общественностью, что  обобщающая  аттестация  продолжительностью  в  один  месяц  протекала  согласно    распорядку, зараннее  составленного  графика.
Напомним,  как  раннее  сообщали,  3-го  июня  начнется  обобщающая  аттестация  заочного  обучения,  которая  завершится  26-го  июня.