Լույս է տեսել «Տնտեսագետ» ամսագրի մարտ-ապրիլյան համարը
«Տնտեսագետ» ամսագրի սիրելի ընթերցողներ, լույս է տեսել ամսագրի մարտ-ապրիլյան համարը: Այս անգամ տարածումը մի քանի օրով ձգձգվեց, որովհետև ամսագիրն անակնկալ պիտի դառնար մեր բաժնի հայտարարած ԱՐՁԱԿ-2013 պատմվածքի մրցույթի հաղթողների համար: Ինչպես մեր երեկվա լրահոսից տեղեկացել եք, մրցույթը եզրափակվեց շքեղ հանդիսությամբ, որի ընթացքում հանձնվեցին նվերներ ու դրամական պարգևներ, և մեր նախատեսած անակնկալը, իրոք, ուրախացրեց հասցեատիրոջը. մրցույթի չորս հաղթողներից մեկը` ֆինանսական ֆակուլտետի հանրային ֆինանսներ մասնագիտության մագիստրանտ Երանուհի Մկոյանը «Տնտեսագետում» տպագրված տեսավ իր «Թաթիկներից մինչև ձեռք» պատմվածքը, որն ամսագրի այս համարում սիրով ներկայացնում ենք ձեր ուշադրությանը: Այսինքն՝ «Տնտեսագետի» այս համարի շնորհանդեսը երեկ էր:
Պատմվածքի մրցույթի մասին է նաև ամսագրի առաջնորդողը:
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի պաշտոնավարման 2-րդ տարվա առիթով «Տնտեսագետը» լուսանկարային և վերլուծական ընդարձակ անդրադարձ է կատարել այն կարևոր իրադարձություններին, ձեռքբերումներին, որոնցով նշանավորվում է ռեկտորի գործունեությունն անցած 2 տարվա ընթացքում և այն ծրագրերին, որոնք նախանշվում են:
Նոր համարում ընթերցողին են սպասում մեր ավանդական խորագրերը` «Հայերենը` վտանգված», «Տնտեսական խճանկար», «Անվանի տնտեսագետները», «Մեր շնորհալիները», «Վերծանելով արվեստի գաղտնագրերը», ինչպես նաև նոր խորագրերը`«Հայրենիքը սկսվում է բնությունից», «Ամենակարևորի մասին»: Նոր՝ «Փորձագիտական հարթակ» խորագրի ներքո հանդես է գալիս ՀՊՏՀ ապրանքագիտության և տեխնոլոգիայի ամբիոնի դոցենտ Սպարտակ Սարատիկյանը` ընթերցողին ներկայացնելով պլաստմասսայե արտադրանքների բնութագրումը և կենցաղային փորձաքննություն:
Նոր համարն ունի նաև գրական էջեր, ինչպես նաև լսարանային հարցում «Ո՞վ է քո հերոսը» թեմայով: Հարցման պատասխանները մեկնաբանում է փիլիսոփայության և հայոց պատմության ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Արամ Սարգսյանը:
«Լուսանկարային լրաշարքը» հետահայաց կներկայացնի անցած երկու ամիսների համալսարանական կարևոր իրադարձությունները:
Սիրելի ուսանողներ, ինչպես միշտ, ամսագիրը կարող եք ձեռք բերել ձեր ֆակուլտետի դեկանատներից։ Հաճելի ընթերցում ենք մաղթում ձեզ:
Որոշ ժամանակ անց «Տնտեսագետի» էլեկտրոնային տարբերակը կտեղադրվի նաև ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում (asue.am):

Дорогие читатели журнала «Тнтесагет», вышел в свет март-апрельский номер журнала. В этот раз распространение журнала на несколько дней затянулось, так как журнал должен был стать сюрпризом для победителей конкурса рассказа ПРОЗА-2013, об’явленного нашим отделом. Как узнали из вчерашних вестей, конкурс был завершен торжественной церемонией, на которой были вручены подарки и денежные вознаграждения, и наш предусмотренный сюрприз, на самом деле, порадовал адресата: один из четырех победителей конкурса магистрант по специальности публичные финансы финансового факультета Ерануи Мкоян увидела в журнале опубликованный свой рассказ («Թաթիկներից մինչև ձեռք»), который в этом номере журнала представляем вашему вниманию. Таким образом, презентация этого номера «Тнтесагет» состоялась вчера. О конкурсе рассказа и передовая статья журнала. По случаю 2-ой годовщины правления ректора АГЭУ Корюна Атояна «Тнтесагет» обратился к тем важным событиям, достижениям, которыми были значимы прошедшие 2 года деятельности ректора, и к тем программам, которые намеченны. В новом номере читателя ждут традиционные рубрики «Армянский язык в опасности», «Экономическая мозаика», «Выдающиеся экономисты», «Наши таланты», «Расшифровка кодов исскуства», а также новые рубрики «Родина начинается с природы», «О самом главном». В новой рубрике «Экспериментальная площадка» выступает доцент кафедры товароведения и технология АГЭУ Спартак Маратикян, представляя читателю характеристику пластмассовых товаров и бытовой эксперимент. В новом номере имеются и литературные страницы, а также аудиторный опрос на тему «Кто твой герой?». Ответы опроса комментирует заведующий кафедрой философии и армянской истории, профессор Арам Саргсян. «Ряд фотографий» представит важные события университета за прошедшие два месяца. Дорогие студенты, как всегда, журнал можете приобрести из деканатов ваших факультетов. Желаем вам приятного чтения.
Через некоторое время электронная версия «Тнтесагет» будет помещена в официальном сайте АГЭУ (asue.am).