Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի կողմից սահմանված ժամկետներին համապատասխան՝ այսօրվանից բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում մեկնարկել է 2013-2014 ուսումնական տարվա դիմում-հայտերի ընդունման գործընթացը, որը կտևի մինչև հունիսի 1-ը, ժամը 18.00-ը:
Այսօր առավոտից մեր բուհում սկսվել են ընդունող հանձնաժողովի աշխատանքները: ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի կազմը հետևյալն է՝ ընդունող հանձնաժողովի նախագահ՝ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյան, տեղակալ` ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյան, ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար՝ ֆինանսների ամբիոնի դոցենտ, Վահան Բաղդասարյան, ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղարի տեղակալ՝ վիճակագրության ամբիոնի դոցենտ, ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Մանուկ Մովսիսյան:
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց պատասխանատու քարտուղար Վահան Բաղդասարյանը, այսօր արդեն իսկ մեր համալսարան են դիմել Հայաստանի մարզերի մի քանի դիմորդներ՝ մասնավորապես Տավուշից և Սյունիքից: Բաղդասարյանի խոսքով, քանի որ գործընթացը նոր է մեկնարկել, բնականաբար դեռ չկա հստակ պատկեր, թե որ մասնագիտությունների գծով կլինեն ամենաշատ դիմորդները, սակայն ըստ նախորդ տարիների ցուցանիշների` ամենամեծ պահանջարկն ունենում են ֆինանսական և կառավարում ֆակուլտետները:
Հարգելի այցելուներ, շուտով ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի (asue.am) «Ընդունելություն» խորագրի ներքո կներկայացնենք ընդունելության գործընթացին վերաբերող ՀՀ ԿԳՆ և ԳԹԿ փաստաթղթերը:
Տեղեկացնենք նաև, որ ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը կգործի ֆինանսական ֆակուլտետի առաջին հարկում:
Հաջողություն ենք մաղթում բոլոր դիմորդներին: Մենք հետևում ենք դիմում-հայտերի ընդունման գործընթացին, մանրամասները կներկայացնենք հետագա լրահոսում:

Соответственно срокам, определенным центром тестирования и оценки, с сегодняшнего дня в высших учебных заведениях начался процесс приема заявок на 2013-2014 учебный год, который продлится до 1-го июня 18.00.
Сегодня с утра в нашем вузе начались работы приемной комиссии. Состав приемной комиссии АГЭУ следующий: председатель приемной комиссии --ректор, доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян, заместитель – проректор по учебнометодическим работам Паруйр Калантарян, ответственный секретарь приемной комиссии –доцент кафедры финансов Ваан Багдасарян, заместитель ответственного секретаря приемной комиссии –заместитель декана факультета информатики и статистики, доцент кафедры статистики Манук Мовсисян. Как сообщил отделу информации и связей с общественностью ответственный секретарь Ваан Багдасарян, сегодня уже в наш университет обратились несколько абитуриентов из марзов Армении, в частности, из Тауша и Сюника. По словам Багдасаряна, так как процесс только начался, то естественно пока нет четкой картины по каким специальностям будет наибольшее количество абитуриентов, однако по показателям прошлых лет большим спросом пользуются факультеты финансовый и управление.
Уважаемые посетители, скоро в официальном сайте АГЭУ (asue.am) под заголовком «Прием» представим документы МОН РА, относящиеся к процессу приема.
Сообщим также, что приемная комиссия АГЭУ будет функционировать на первом этаже финансового факультета. Желаем успехов всем абитуриентам. Мы следим за процессом приема заявок, подробности представим в дальнейших новостях.