ՀՊՏՀ-ում այսօրվանից մեկնարկեցին ամփոփիչ ատեստավորման քննությունները
Ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացի շրջանակներում ՀՊՏՀ-ում այսօրվանից սկսվեցին առկա ուսուցման բակալավրիատի ամփոփիչ ատեստավորման քննությունները: Նշենք, որ այսօր ամփոփիչ ատեստավորման քննություն են հանձնում այն ուսանողները, ովքեր չեն ստացել ավարտական աշխատանք գրելու թույլտվություն և համաձայն ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի որոշման` հանձնելու են երկու ամփոփիչ ատեստավորման քննություն:
Ապահովագրական գործ մասնագիտության առկա բակալավրիատի ավարտական կուրսերի ուսանողներն ամփոփիչ ատեստավորման քննություն էին հանձնում «Ռիսկերի տեսություն և վերաապահովագրություն» առարկայից: Քննության առաջին օրն ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովը (նախագահ «Ինգո Արմենիա» ապահովագրական ընկերության գործադիր տնօրենի առաջին տեղակալ Արևշատ Մելիքսեթյան) կքննի և կգնահատի 19 ուսանողի` ուսումնառության 4 տարիների ընթացքում ձեռք բերած գիտելիքները:
Այսօր սկսվեց նաև բիզնեսի կազմակերպում մասնագիտության առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսերի ամփոփիչ ատեստավորման քննությունը`«Բիզնեսի տնտեսագիտություն» առարկայից: Հանձնաժողովի նախագահն է «Եռասպասարկում» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Շաքարյանը: «Բիզնեսի տնտեսագիտություն» առարկայից քննական առաջին օրը քննություն կհանձնի 10 ուսանող:
«Ռիսկերի տեսություն և վերապահովագրություն» և «Բիզնեսի տնտեսագիտություն» առարկաների ամփոփիչ ատեստավորման քննությունը կշարունակվի վաղը` մայիսի 3-ին:
Հիշեցնենք, որ առկա ուսուցման մագիստրատուրայի և բակալավրիատի ավարտական կուրսերի ամփոփիչ ատեստավորումը մեկնարկել է ապրիլի 29-ին և կավարտվի մայիսի 27-ին, իսկ հեռակա ուսուցման ամփոփիչ ատեստավորումը` կմեկնարկի հունիս 3-ին և կավարտվի հունիսի 26-ին:

Сегодня в АГЭУ начались экзамены обобщающей аттестации
Сегодня в АГЭУ в рамках обобщающего аттестационного процесса начались обобщающие аттестационные экзамены бакалавриата стационарного обучения. Отметим, что сегодня сдают обобщающий аттестационный экзамен те студенты, которые не получили разрешение на представление выпускной работы и согласно решению ученого совета АГЭУ будут сдавать два обобщающих аттестационных экзамена. Студенты выпускных курсов стационарного бакалавриата по специальности страховое дело будут сдавать обощающий аттестационный экзамен по предмету “ Теория рисков и перестрахование”. В первый день экзамена комиссия обобщающей аттестации (председатель -- первый заместитель исполнительного директора страховой компании “Инго Армения” Аревшат Меликсетян) будет экзаменовать и оценивать приобретенные за 4 года обучения знания 19 студентов. Сегодня начался также обобщающий аттестационный экзамен по предмету “Экономика бизнеса” 4-ых курсов стационарного бакалавриата по специальности организация бизнеса . Председатель комиссии -- генеральный директор компании «Обслуживание» Александр Шакарян. По предмету “Экономика бизнеса” в первый экзаменационный день экзамен сдадут 10 студентов. Обобщающий аттестационный экзамен по предметам “ Теория рисков и перестрахование” и “Экономика бизнеса” продолжится завтра 3-го мая.
Напомним, что обобщающая аттестация выпускных курсов бакалавриата и магистратуры стационарного обучения началась 29-го апреля и завершится 27-го мая, а обобщающая аттестация заочного обучения начнется 3-го июня и завершится 26-го июня.