ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը մասնակցել է Սանկտ Պետերբուրգում կազմակերպված միջազգային ֆորումի
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը ՌԴ Պետդումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինի, ինչպես նաև Սանկտ Պետերբուրգի տնտեսագիտության և ֆինանսների պետական համալսարանի ռեկտոր Իգոր Մակսիմցևի հրավերով ապրիլի 10-11-ը մասնակցել է հիշյալ համալսարանում կազմակերպված «Եվրասիական տնտեսական հեռանկար» միջազգային ֆորումին, որը կազմակերպվել է ՌԴ Պետդումայի նախաձեռնությամբ:
Ինչպես տեղեկանում ենք Սանկտ Պետերբուրգի տնտեսագիտության և ֆինանսների պետական համալսարանի պաշտոնական կայքից, ֆորումի շրջանակներում կազմակերպվել են 4 կլոր սեղաններ՝ տարբեր խորագրերով:
ՀՊՏՀ ռեկտորը մասնակցել է նաև ֆորումի շրջանակներում կազմակերպված «Կրթական և գիտական միասնական տարածություն. եվրասիական հեռանկար» խորագրով կլոր սեղանին:

Ректор Армянского государственного экономического университета, доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян по приглашению председателя Госдумы РФ Сергея Нарышкина, а также ректора Санкт Петербургского государственного университета экономики и финансов Игоря Максимцева 10-11 апреля участвовал, организованном в указанном университете  по инициативе Госдумы РФ, в международном форуме "Евразийская экономическая перспектива".
Как узнаем из официального сайта Санкт Петербургского государственного университета экономики и финансов, в рамках форума были организованы 4 круглых стола на разные темы.Ректор АГЭУ в рамках форума участвовал также в круглом столе, организованном на тему "Евразийская перспектива: образовательное и научное единое пространство".
(Ректор АГЭУ Корюн Атоян с ректором Московского государственного университета имени Ломоносова Виктором Садовничим)