ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետում մեկնարկեց ՈՒԳԸ 35-րդ նստաշրջանի ֆակուլտետային փուլը
ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետում գումարվեց ՈՒԳԸ 35-րդ նստաշրջանի նիստը` ազդարարելով ֆակուլտետային փուլի մեկնարկի մասին: Մասնակցեցին ֆակուլտետի դեկան Միքայել Թավադյանը, դասախոսներ և ուսանողներ:
Մասնակիցներին և զեկուցողներին ողջունեց, արդյունավետ աշխատանք մաղթեց ֆակուլտետի ՈՒԳԸ նախագահ Անի Անտոնյանը:
«ՈՒԳԸ-ն հետազոտական կարողություններ ունեցող, գիտական աշխատանքով զբաղվելու ցանկություն ունեցող ուսանողներին հնարավորություն է ընձեռում ի ցույց դնելու իրենց կարողությունները և ճանապարհ բացում դեպի գիտության աշխարհ»,-շնորհավորելով ուսանողներին նստաշրջանի ֆակուլտետային փուլի մեկնարկի կապակցությամբ`ասաց Միքայել Թավադյանը:
Ներկաներին և մասնակիցներին իր խոսքն ուղղեց նաև ՀՊՏՀ ՈՒԳԸ նախագահ Վլադիմիր Գևորգյանը: Վերջինս նշեց, որ լավագույն ուսումնասիրություններ ներկայացրած 5 ուսանող կմասնակցի ՈՒԳԸ համալսարանական փուլին, իսկ 1-ից 3-րդ տեղերի մրցանակակիրները կպարգևատրվեն, ինչպես նաև հնարավորություն կունենան մասնակցելու ապրիլի 26-28-ը Ծաղկաձորում տեղի ունենալիք «EconewՄիտք» ուսանողական գիտաժողովի աշխատանքներին:
Նստաշրջանի մեկնարկի կապակցությամբ ուսանողներին շնորհավորեց նաև կառավարման ֆակուլտետի ՈՒԳԸ համակարգող, կառավարման ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Մերի Բադալյանը:
Նիստում իրենց ուսումնասիրությունները ներկայացրեցին 10 ուսանող: Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Անի Ատոնյանը նշեց, որ նիստն ընթացավ բուռն քննարկումների, հարց ու պատասխանի մթնոլորտում: Զեկուցող ուսանողների արծարծած հիմնահարցերն ու խնդիրները արդիական էին և արժանի ուշադրության: Կառավարման ֆակուլտետի ՈՒԳԸ նախագահի տեղեկացմամբ` 35-րդ նստաշրջանի ֆակուլտետային նիստն իր աշխատանքները կշարունակի ապրիլի 2-ին, որտեղ կլսվի ևս 10 զեկուցում: Նստաշրջանի ավարտից հետո մրցատյանը կքննարկի բոլոր զեկուցումները և կորոշի երեք լավագույն աշխատանքները, ինչպես նաև կհայտարարի այն ուսանողների անունները, ովքեր կերաշխավորվեն մասնակցելու համալսարանական ՈՒԳԸ 35-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին:

На факультете управления АГЭУ начался факультетский тур 35-ой сессии СНО
На факультете управления АГЭУ созвалось заседание 35-ой сессии СНО, оповещая тем самым о начале факультетского тура. Участвовали декан факультета Микаел Тавадян, преподаватели и студенты.
Участников и докладчиков приветствовала, пожелала плодотворной работы председатель СНО факультета управления Ани Антонян.
«СНО студентам, имеющим исследовательские умения, имеющим желание заниматься научной работой, дает возможность показать свои умения и открыть дорогу в научный мир»,-поздравляя студентов с началом факультетского тура сессии, сказал Микаел Тавадян.
В своей речи к присутствующим и участникам обратился и председатель СНО АГЭУ Владимир Геворгян. Он отметил, что 5 студентов, представившие лучшие исследования, будут участвовать в университетском туре СНО, а призеры 1-3 мест будут награждены, а также будут иметь возможность участвовать, в состоявшемся 26-28 апреля в Цахкадзоре, в работах студенческой конференции «EconewМысль». По случаю начала сессии студентов поздравила также систематор СНО факультета управления, заместитель декана факультета управления Мери Бадалян. На заседании свои исследования представили 10 студентов. В беседе с отделом информации и связей с общественностью Ани Антонян отметила, что заседание прошло в бурных обсуждениях, в атмосфере вопросов и ответов. Основные вопросы и проблемы, отразившиеся в докладах студентов, актуальны и достойны внимания. По сообщению председателя СНО факультета управления, факультетское заседание 35-ой сессии продолжит свою работу 2-го апреля и будут прослушаны еще 10 докладов. После завершения сессии конкурсное жюри обсудит все доклады и выберет 3 лучшие работы, а также объявит имена тех студентов, которые будут рекомендованы для участия в работах университетской 35-ой сессии СНО.