Ուշադրություն. Պատմվածքի մրցույթին մասնակցած 58 պատմվածքներից 15-ն անցել են երկրորդ փուլ. քվեարկություն
Դիտումների քանակ՝ 660
Սիրելի ուսանողներ, գործընկերներ, ինչպես գիտեք, ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար, պրոֆեսոր Սիմոն Հակոբյանի առաջարկությամբ և նրա հետ համատեղ հայտարարել էր պատմվածքի մրցույթ: Մարտի 1-ին լրացավ պատմվածքի մրցույթին մասնակցելու ժամկետը: Երկուսուկես ամսվա ընթացքում մրցույթի կազմկոմիտեին է ուղարկվել 58 պատմվածք, որոնք բոլորը ներկայացրել ենք ընթերցողների դատին` հրապարակելով ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում և ֆեյսբուքյան էջում: Այդ ժամանակահատվածում, պատվածքների ներկայացմանը զուգահեռ, լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը հանդես է եկել հրատապ լրատվությամբ` լուսաբանելով և’ պատմվածքների հոսքը, և’ հարակից կազմակերպական հարցեր:
Տեղեկացնում ենք, որ ներկայացված 58 պատմվածքներից 15-ն անցել են մրցույթի երկրորդ փուլ, այսինքն՝ մրցույթի մրցատյանը երկրորդ փուլի համար ընտրել է 15 պատմվածք: Մրցույթի թափանցիկությունը պահպանելու և մեր սկզբունքներից չշեղվելու համար հրապարակում ենք նաև մրցատյանի կազմը. ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր ժամանակավոր պաշտոնակատար, պրոֆեսոր Սիմոն Հակոբյան, լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ, «Տնտեսագետ» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Գոհար Գևորգյան, «Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդեսի պատասխանատու քարտուղար Գոհար Հովհաննիսյան, ֆինանսական հաշվառման ամբիոնի ասիստենտ Սուրեն Բաբաջանյան, «Տնտեսագետ» ամսագրի խմբագիր Արմինե Վարդանյան:
Նշենք, որ մրցույթին մասնակից պատմվածքներից լավագույն եռյակը կորոշվի և կհրապարակվի մայիսի սկզբին՝ հանդիսավոր արարողությամբ ու բազմաթիվ անակնկալներով: Երկրորդ փուլ անցած մյուս մասնակիցներին ևս սպասվում են հաճելի անակնկալներ:
Հիշեցնենք նաև, որ մրցանակային տեղեր գրաված հեղինակները կարժանանան դրամական մրցանակների (1-ին տեղ` 80. 000 դրամ, 2-րդ տեղ` 65. 00 դրամ, 3-րդ տեղ` 50. 000 դրամ) և հավաստագրերի: Ներկայացված լավագույն պատմվածքները կտպագրվեն «Տնտեսագետ» ամսագրում:
Նախագիծն իրականացվում է ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի աջակցությամբ։
Հարգելի ՀՊՏՀ-ականներ, ՀՊՏՀ ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում, ուր կարող եք այցելել հետևյալ հասցեով՝ http://www.facebook.com/pages/ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ-ՊԵՏԱԿԱՆ-ՏՆՏԵՍԱԳԻՏԱԿԱՆ-ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆ-ՀՊՏՀ-ASUE/243586022364879),  ներկայացրել ենք  ընտրված պատմվածքների աղյուսակը, որի միջոցով էլ կարող եք կատարել ձեր քվեարկությունը: Ընտրված 15 պատմվածքներին ևս մեկ անգամ ծանոթանալու համար ստորև ներկայացնում ենք դրանք:
Ինչպես հիշում եք, նշել էինք, որ լավագույն երեք պատմվածքներն ընտրելու է մրցատյանը, բայց հաշվի են առնվելու նաև քվեարկության արդյունքները: Հավասար պայմաններ ապահովելու համար այսօրվանից քվեարկության ենք ներկայացնում 15 ընտրված պատմվածքները միաժամանակ. քվեարկությունը կտևի մինչև ապրիլի 15-ը:
Շնորհակալություն ենք հայտնում բոլոր մասնակիցներին՝ մրցույթին մասնակցելու համար, ուրախությամբ արձանագրում, որ մեզանում բավական շատ են ստեղծագործող մարդիկ և կոչ ենք անում հետևել մեզ, քանի որ ՀՊՏՀ-ականների ներուժն արտացոլող այսպիսի մրցույթները շարունակական են լինելու:

Дорогие студенты, коллеги, как знаете отдел информации и связей с общественностью АГЭУ по инициативе исполняющего обязанности заведующего кафедры физвоспитания, ЧС и ГО Симона Акопяна об’явил конкурс рассказа. 1-го марта завершился срок участия в конкурсе рассказа. За два с половиной месяца оргкомитет конкурса получил 58 рассказов и все они были предоставлены читательскому суду, опубликовав их на фейсбуковской странице и официальном сайте АГЭУ. За этот период времени параллельно с представлением рассказов отдел информации и связей с общественностью выступал с актуальной информацией, сообщая и о потоке рассказов, и о связанных с ними организационных вопросах. Сообщаем, что из представленных 58 рассказов 15 прошли на второй тур конкурса, то есть конкурсное жюри выбрало для второго тура 15 рассказов. Для сохранения прозрачности конкурса и наших принципов мы публикуем состав конкурсного жюри: исполняющий обязанности заведующего кафедры физвоспитания, ЧС и ГО, профессор Симон Акопян; начальник отдела информации и связей с общественностью, главный редактор журнала “Тнтесагет” Гоар Геворгян, ответственный секретарь научного журнала “Банбер” Гоар Ованнисян, ассистент кафедры финансового учета Сурен Бабаджанян, редактор журнала “Тнтесагет” Армине Варданян. Отметим, что лучшие три конкурсных рассказа будут отобраны в торжественной обстановке, с многочисленными сюрпризами и опубликованы в начале мая. Прошедших на второй тур остальных участников также ждут приятные сюрпризы. Напомним также, что занявшие призовые места, авторы удостоятся денежных премий и грамот (1-ое место 80.000 драмов, 2-ое место 65.000 драмов, 3-е место 50.000 драмов). Лучшие рассказы будут напечатаны в журнале “Тнтесагет”. Проект осуществляется при поддержке ректора АГЭУ Корюна Атояна.
Дорогие университетовцы, на фейсбуковской официальной странице: http://www.facebook.com/pages/ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ-ՊԵՏԱԿԱՆ-ՏՆՏԵՍԱԳԻՏԱԿԱՆ-ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆ-ՀՊՏՀ-ASUE/243586022364879) представили таблицу отобранных рассказов, с помощью чего и можете проголосовать. Как помните, отмечали, что 3 лучших рассказа выберет жюри, но будут учтены результаты голосования. С целью обеспечения одинаковых условий с сегодняшнего дня на голосование ставим 15 отобранных рассказов одновременно. Голосование продолжится до 15-го апреля. Благодарим всех участников за участие, с радостью отметив, что среди нас достаточно много творческих людей и призываем следить за нашими об’явлениями, так как такие конкурсы станут периодическими. С отобранными 15-тью рассказами можете ознакомиться в официальном сайте АГЭУ в армянском отделе: http://media.asue.am/upload.