ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնում մեկնարկեց վերապատրաստման դասընթացների գարնանային շրջափուլը
Դիտումների քանակ՝ 618
Այսօր մեկնարկեց ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնի կողմից կազմակերպվող քաղաքացիական ծառայության խորհրդի 2006թ. դեկտեմբերի 8-ի թիվ 740-Ա որոշմամբ հաստատված ՀՀ քաղաքացիական ծառայողների վերապատրաստման` «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կառավարում և համակարգչային հմտություններ» դասընթացի գարնանային շրջանը, որի առաջին փուլին մասնակցում է հանրապետության տարբեր նախարարությունների և գերատեսչությունների 34 քաղծառայող:
ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնից մեզ հայտնեցին, որ գարնանային շրջանը կավարտվի մայիսի 31-ին: Դասընթացները կկազմակերպվեն տարբեր փուլերով, որոնցից յուրաքանչյուրը կտևի երկու շաբաթ: Դրանք կընթանան համակարգչային տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ և կառավարում, կառավարչական հմտություններ, ՀՀ սահմանադրական փոփոխություններ, «ՀՀ քաղաքացիական ծառայության մասին» օրենքի փոփոխություններ ուղղություններով: Յուրաքանչյուր փուլին կմասնակցի 34 քաղծառայող:

В центре последовательного и дополнительного образования АГЭУ начался весенний этап курсов переквалификации
Сегодня  начался  весенний  этап  курсов переквалификации  “Управление  информационными  технологиями и  компьютерными  умениями”,  организованныe   центром  последовательного  и  дополнительного  образования  АГЭУ  согласно  решения  740-Ա  от  8-го   декабря  2006 года  о переквалификации  служащих, в  первом  этапе  которого участвуют 34  гражданских служащих  из различных  министерств и  ведомств  республики. Из  центра  последовательного  и  дополнительного  образования нам  сообщили,  что  весенний  этап  завершится  31-го  мая. Курсы  будут  организованы в  несколько  этапов,  каждый из  которых  продолжится     две  недели.  Они  пройдут  по  следующим  направлениям: управление  и  информационные компьютерные технологии, управленческие  умения, конституционные  изменения  РА, изменения  закона “О  гражданской  службе”. В  каждом  этапе  будут  участвовать  34 гражданских  служащих.