Հետազոտական աշխատանքներն արդեն ընթացք են առել. շուտով՝ շնորհանդեսներ
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում անցյալ տարի անցկացվեց ներհամալսարանական գիտական դրամաշնորհների տրամադրման մրցույթ, որի արդյունքում շնորհվեց 13 դրամաշնորհ: Այս մասին ավելի վաղ տեղեկացրել ենք մեր հրապարակումներում՝ ընդգծելով, որ հետազոտական թեմաները կատարվում են միջամբիոնային, ամբիոնային, անհատական և գիտահետազոտական խմբով:
Հետազոտական աշխատանքներն արդեն ընթացք են առել, և այս առումով նախագծերի ղեկավարները որոշակի ասելիք ունեն:
ՀՊՏՀ գիտության բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց, որ ՀՊՏՀ գիտության բաժնի մշակած կարգի համաձայն` յուրաքանչյուր հետազոտական նախագծի ղեկավար պարտավոր է մեկ տարվա ընթացքում եռամսյակը մեկ անգամ ներկայացնել՝ առաջինը` միջանկյալ հաշվետվություն, երկրորդը` գիտահետազոտական հաշվետվություն`շնորհանդեսային կարգով: Իսկ տարեվերջին կներկայացվի դարձյալ շնորհանդեսային ամփոփ հաշվետվություն:
Նրա տեղեկացմամբ` մարտի 25-26-ին ժամը 15.00-ին ՀՊՏՀ նիստերի սրահում հետազոտական թեմաների ղեկավարները համալսարանի ղեկավարությանը կներկայացնեն 1-ին եռամսյակի շնորհանդեսային հաշվետվությունները:
2012-2013 թթ. ներհամալսարանական գիտական դրամաշնորհների մասնակիցների ցանկը, հաշվետվությունների ներկայացման և շնորհանդեսների անցկացման ժամանակացույցերը տեղակայված են ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում:

В  прошлом  году  в  Армянском  государственном  экономическом  университете  был  проведен  университетский  научный  конкурс  на предоставление денежных  премий,  в  результате    чего  было  присвоено  13  денежных  премий.  Об  этом  раннее  сообщали  в  наших  публикациях,  отмечая,  что  исследовательские  темы  выполняются  межкафедральной,  кафедральной,  индивидуально  и  научноисследовательской  группами.   Исследовательские  работы  уже  в  процессе,  и  по  этому  поводу  руководители  проектов   имеют  определенные  идеи.
Начальник  научного  отдела  АГЭУ  Хорен  Мхитарян  сообщил  отделу  информации  и  связей  с  общественностью,  что    согласно  порядка,  разработанного  научным  отделом  АГЭУ, руководитель  каждого  исследовательского  проекта  обязан   в  течение  одного  года  раз  в  квартал   представить, во-первых, промежуточный  отчет, во-вторых, научноисследовательский  отчет  в презентационном  порядке. А  в  конце  года  должен  представить  презентационный  обобщающий  отчет.
По  его  сообщению, 25-26 марта  в  15.00  в  зале  заседаний  АГЭУ  руководители  исследовательских  тем  представят  руководству  университета  презентационные  отчеты  1-го  квартала. Список  участников  университетских  научных  денежных  премий 2012-2013 года  АГЭУ, графики  представления  отчетов  и проведения презентаций  помещены  в  официальном  сайте  АГЭУ.