ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնի նախաձեռնած դասընթացները մեկնարկել են
Փետրվարյան մեր թողարկումներում տեղեկացրել էինք, որ ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնի նախաձեռնությամբ մեր համալսարանը և «Այվազյան ընդ Փարթնըրս» ընկերությունը համատեղ կազմակերպելու և անցկացնելու են թրեյնինգների դասընթաց` «Եթե գիտես:7:1» խորագրով:
Առաջին հանդիպմանը «Այվազյան ընդ Փարթնըրս» ընկերությունը, որը զբաղվում է վաճառքի զարգացմամբ և թրեյնինգներով, շնորհանդեսով ներկայացավ ՀՊՏՀ-ականներին, պարզաբանեց ընկերության գործունեության ուղղվածությունն ու նախատեսվող դասընթացի բովանդակությունը:
Շնորհանդեսից հետո մի քանի օր շարունակ ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնը իրականացրեց դիմողների հայտագրում, ձևավորեց ունկնդիրների առաջին խումբը, և մարտի 5-ին սկիզբ առան դասընթացները: Կենտրոնից լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնում են, որ այսօր երրորդ դասընթացն է, մասնակիցները 22-ն են, որոնցից մի մասը մեր բուհի ուսանողներ են, մյուսները` այլ բուհերից, ինչպես նաև գործնական դաշտից: Դասընթացները սկսվում են երեկոյան 18.45-ին: Ամբողջ ծրագիրը ուսուցանելու համար նախատեսված է 2 ամիս` շաբաթական 2 հանդիպմամբ, ուստի այս դասընթացը կավարտվի ապրիլի վերջին:
Թեմատիկ ուղղություններն են` մարքեթինգ, կառավարման հմտություններ, գովազդ և PR, մոտիվացիա, մերչենդայզինգ, լոգիստիկա, բանակցություններ, թայմ մենեջմենթ, հաջողության գաղտնիքներ և այլն:

В  февральских  публикациях  мы  сообщали,  что  по  инициативе  центра  непрерывного  и  дополнительного  образования  АГЭУ  наш  университет  и  компания  “Айвазян  Партнерс”  совместно  организуют  и  должны  провести  тренинговые курсы на  тему  “Если  знаешь: 7:1”. На  первой  встрече  компания  “Айвазян  Партнерс”,  которая  занимается  развитием  продажи  и  тренингами, предстала  презентацией  перед  университетовцами,  пояснила  направление  деятельности  компании  и  содержание  предстоящих  курсов. После  презентации  несколько  дней  подряд  центр  непрерывного  и  дополнительного  образования  АГЭУ  принимал  заявки, образовал  первую  группу  слушателей  и  5-го  марта  начались  занятия.  Отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ    сообщают  из  центра,  что  сегодня  начинается  третий  курс  занятий,  участников  22,  из  которых  одна  часть  студенты  нашего  вуза,  другая  часть из  других  вузов  и   из  практического  поля. Занятия  начнутся  вечером  18.45. Для  обучения  всей  программы  предусмотрено  2  месяца: еженедельно  2  встречи, этот  курс  занятий  завершится  в конце  апреля.
Тематические  направления: маркетинг, управленческие  умения, реклама  и  PR,  мотивация, мерчендайзинг,  логистика,  переговоры,  тайм  менеджмент,  секреты  успеха  и  др.
В   конце  участники  получат  удостоверения, заверенные  университетом  и  компанией  Айвазян  Партнерс”.