ՀՊՏՀ մարզադահլիճում այսօր տեղի ունեցան ՀՊՏՀ միջֆակուլտետային բասկետբոլի աղջիկների մրցաշարի եզրափակիչ խաղերը, և հայտնի դարձավ հաղթող թիմը: Տնտեսության կարգավորման և ՄՏՀ ֆակուլտետի մարզուհիները,  6:4 հաշվով հաղթանակ տանելով մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի հավաքականի նկատմամբ, դարձան հաղթող: 3-րդ և 4-րդ տեղերի համար պայքարի դուրս եկան կառավարման և հաշվապահական հաշվառման ու աուդիտի ֆակուլտետների թիմերը: Խաղն ավարտվեց կառավարման ֆակուլտետի մարզուհիների
(1-ին հորիզոնական՝ ՏԿ և ՄՏՀ ֆակ.)                    հաղթանակով (8:6): Այսպիսով` 1-ին հորիզոնականը զբաղեցրեց
տնտեսության կարգավորման և ՄՏՀ, 2-րդը` մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման, 3-րդը` կառավարման ֆակուլտետների հավաքականները:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը շնորհավորում է հաղթող ֆակուլտետի մարզուհիներին, ինչպես նաև բոլոր մասնակիցներին և մաղթում մարզական նորանոր հաջողություններ:

Сегодня в спортивном зале АГЭУ состоялись заключительные игры межфакультетских баскетбольных соревнований АГЭУ среди женских команд, и стала известна команда, ставшая победителем. Спортсменки факультета регулирования экономики и МЭО, победив сборную команду факультета маркетинга и организации бизнеса со счетом 6:4, стала победителем. За 3-ье и 4-
ое места боролись команды факультетов управления и бухгалтерского учета и аудита. Игра закончилась победой спортсменок факультета управления (РЭ и МЭО 8:6).
Таким образом, 1-ое горизонтальное место заняла команда регулирования экономики и МЭО, 2-ое место- команда факультета маркетинга и организации бизнеса, 3-е место - сборная команда факультета управления.
Отдел информации и связей с общественностью поздравляет спортсменок - победительниц, а также всех участников и желает новых спортивных успехов.