ՀՊՏՀ-ում այսօր մեկնարկեց բասկետբոլի աղջիկների առաջնությունը
ՀՊՏՀ մարզադահլիճում այսօր մեկնարկեց միջֆակուլտետային մարզական խաղերի ծրագրով անցկացվող բասկետբոլի աղջիկների առաջնությունը` 6 ֆակուլտետների թիմերի մասնակցությամբ: Երկրպագուների բուռն ծափերի ներքո առաջինը մրցասպարեզ դուրս եկան կառավարման և հաշվապահական հաշվառման ու աուդիտի ֆակուլտետների մարզիկները: Այնուհետև իրենց ուժերը չափեցին տնտեսության կարգավորման և ՄՏՀ ու վիճակագրության և ինֆորմատիկայի, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ու ֆինանսական ֆակուլտետների հավաքականները:
Բոլոր խաղերն անցան լարված ու դիտարժան պայքարում: ՀՊՏՀ մարզուհիները ջանք ու եռանդ չխնայեցին հաղթանակի հասնելու համար:
Ի վերջո, թիմերը գրանցեցին հետևյալ արդյունքները. կառավարման/ հաշվապահական հաշվառման ու աուդիտի`4:2, տնտեսության կարգավորման և ՄՏՀ /վիճակագրության և ինֆորմատիկայի` 14:2, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման/ ֆինանսական`14:2:
Վաղը` մարտի 6-ին մրցումները կշարունակվեն:
Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ միջֆակուլտետային մարզական խաղերի ծրագրով անցկացվող բասկետբոլի տղաների մրցաշարը անցկացվել է փետրվարի 26-28-ը: Հաղթող է ճանաչվել ֆինանսական ֆակուլտետի թիմը:

Сегодня в спортзале АГЭУ началось баскетбольное первенство среди женских команд 6-ти факультетов, проводимое
по программе межфакультетских спортивных игр. Под бурные аплодисменты болельщиков первыми на спортивную
площадку вышли спортсмены факультетов управления и бухгалтерского учета и аудита. Затем своими силами
соревновались сборные команды факультетов регулирования экономики и МЭО и статистики и информатики, маркетинга
и организации бизнеса и финансовый.
Все игры прошли в напряженной и интересной борьбе. Спортсменки АГЭУ не щадили ни сил, ни энергии для
достижения победы.
И в конце команды зарегистрировали следующие результаты: управление/ бухгалтерский учет и аудит 4:2,
регулирования экономики и МЭО /статистика и информатика14:2, маркетинг и организация бизнеса /финансовый14:2.
Завтра 6-го марта соревнования продолжатся.
Напомним, что баскетбольные соревнования среди мужских команд, проведенные по программе межфакультетских