Շատ կարևոր է աշխատանքային շուկա մտնող երիտասարդներին ճիշտ կողմնորոշելը. Միհրդատ Հարությունյան
Ինչպես արդեն հայտարարել ենք, փետրվարի 19-ին, ժամը 14:14-ին ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում տեղի կունենա ՀՊՏՀ և Ayvazyan & Partners ընկերության համատեղ «ԵԹԵ ԳԻՏԵՍ:7:1» թրեյնինգի առաջին հանդիպումը: Ayvazyan & Partners-ի հետ համագործակցության և «ԵԹԵ ԳԻՏԵՍ:7:1»-ի վերաբերյալ ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանի հետ զրույցը ներկայացնում ենք ստորև.
-Պրն Հարությունյան, ինչպե՞ս ծնվեց Ayvazyan & Partners-ի հետ համագործակցության գաղափարը
Մեզ համար շատ կարևոր է ՀՊՏՀ տված հարուստ տեսական գիտելիքները հարստացնել բիզնեսի ոլորտում մեծ փորձ ունեցող ընկերության ու մասնագետների պրակտիկ գիտելիքներով: Շատ կարևոր է աշխատանքային շուկա նոր մտնող երիտասարդներին ճիշտ ուղղություն ցույց տալ ու կողմնորոշել: Այդ գործի համար մենք որպես վստահելի կառույց համարում ենք Ayvazyan & Partners ընկերությանը:
-Ի՞նչ արձագանքներ կան, ինչպիսի՞ն է ուսանողների տրամադրվածությունը նախադեպը չունեցող այս թրեյնինգի նկատմամբ:
Ուսանողների շրջանում մեծ ոգևորություն ու հետաքրքրություն եմ նկատում: Սա փորձ է նրանց համար ձևավորելու աշխատանքային պրակտիկ մտածելակերպ ու ազատվելու աշխատանքային փորձ չունեցողի բարդույթից:
-Ի՞նչ կտա «ԵԹԵ ԳԻՏԵՍ:7:1»-ը ուսանողներին
Աշխատանքային փորձ չունենալու խնդիրը շատ արդիական է, և աշխատանքի ընդունվելիս փորձի բացակայությունը մեծ խոչընդոտ է նոր ավարտած ուսանողների համար: «ԵԹԵ ԳԻՏԵՍ:7:1» թրեյնինգն իր թեմաներով և բովանդակությամբ բավականին հագեցած է, և այդ լրջությունը թույլ է տալիս մտածել, որ այն ուսանողներին մեծ ինքնավստահություն կներշնչի ու կդարձնի ավելի պահանջված աշխատանքային շուկայում:

Как уже сообщали, 19-го февраля в 14.14 в большом зале АГЭУ состоится первая встреча тренинга "Если знаешь:7:1",
организованная совместно АГЭУ и организацией Ayvazyan & Partners. Беседу с проректором АГЭУ по учебноорганизационным
вопросам Мирдатом Арутюняном о сотрудничестве с Ayvazyan & Partners и "Если знаешь:7:1" представляем ниже:
-Г-н Арутюнян, как зародилась идея сотрудничества с Ayvazyan & Partners?
Для нас очень важно богатые теоретические знания, полученные в АГЭУ обогатить практическими знаниями организаций и
специалистов, имеющих большой опыт в области бизнеса. Очень важно сориентировать и указать правильный путь
молодым, только вошедшим на рынок труда. Для этого дела мы как надежную структуру считаем организацию Ayvazyan &
Partners .
-Какие имеются отклики, какой настрой у студентов к этому тренингу, не имеющему себе аналога?
Среди студентов замечаю большой интерес и воодушевление. Это для них попытка сформировать трудовое практическое
мышление и освободиться от комплекса человека, не имеющего трудового опыта.
- Что даст студентам "Если знаешь:7:1"?
Задача неимения трудового опыта очень современна, и, устраиваясь на работу, отсутствие опыта для выпускников- большая
преграда. Тренинг "Если знаешь:7:1" своими темами и содержанием довольно насыщен, и эта серьезность дает
возможность подумать, что он студентам внушит большую самоуверенность и сделает их более востребованными на рынке