ՀՊՏՀ ասպիրանտն արժանացել է ՀՀ ԿԳ նախարարության գիտության պետական կոմիտեի դրամաշնորհին
ՀՊՏՀ տեսական տնտեսագիտություն մասնագիտության 3-րդ տարվա ասպիրանտ Գայանե Ավետիսյանը ՀՀ ԿԳ նախարարության գիտության պետական կոմիտեի հայտարարած «Ասպիրանտների հետազոտությունների աջակցության ծրագիր-2012» մրցույթում արժանացել է դրամաշնորհի:
«Ծրագրին ներկայացրել էի «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հիմնախնդիրները ՀՀ-ում (տեսության և պրակտիկայի հարցեր)» թեմայով գիտական ուսումնասիրությունը, և ինձ համար շատ հաճելի էր տեղեկանալ, որ աշխատանքս արժանացել է նման բարձր գնահատականի և ինձ հնարավորություն է ընձեռվել շարունակելու այս թեմայով իմ ուսումնասիրությունները»,-լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց Գայանե Ավետիսյանը և վստահեցրեց, որ պատրաստվում է լուրջ հետազոտական աշխատանք կատարել:
Տեղեկացնենք, որ Գայանե Ավետիսյանը գերազանցության դիպլոմով ավարտել է մեր բուհի տնտեսագիտության տեսություն մասնագիտության բակալավրիատն ու մագիստրատուրան:

Аспирант АГЭУ удостоился денежной премии государственного научного комитета министерства НО РА
Аспирант АГЭУ 3-го года по специальности теория экономики Гаяне Аветисян удостоилась денежной премии в
конкурсе
"Программа поддержки исследований аспирантов 2012", объявленный государственным научным комитетом НО РА.
«Программе представила научное исследование на тему "Проблемы охраны экономической конкуренции в РА
(теоретические и практические вопросы)», и для меня было очень приятно узнать, что моя работа удостоилась
такой высокой оценки и мне довелась возможность продолжить исследования по этой теме»,-сказала Гаяне
Аветисян в беседе с отделом информации и связей с общественностью и уверила, что готовится проделать
серьезную исследовательскую работу.
Сообщаем, что Гаяне Аветисян с отличием окончила бакалавриат и магистратуру АГЭУ по специальности теория