Դիտումների քանակ՝ 1075
Համաձայն ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանի` Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ռեկտորներին ուղղած գրության` ՀՊՏՀ-ն ձեռնամուխ է եղել հունվարի 8-11-ը քննություններին չներկայացած մարզաբնակ ուսանողների քննությունները պատշաճորեն կազմակերպելուն: Այս մասին լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը: Նա հայտնեց, որ այսօր խորհրդակցության է հրավիրել համալսարանի բոլոր ֆակուլտետների դեկաններին և հանձնարարել` կազմել նշված օրերին քննություններին չներկայացած մարզաբնակ ուսանողների ցուցակը, որի համաձայն կձևավորվի քննությունների կազմակերպման ընթացակարգն ու ժամանակացույցը:
Միհրդատ Հարությունյանը միաժամանակ նշեց. «Հարկ է, որ հունվարի 8-11-ը քննություններին չներկայացած մարզաբանակ ուսանողները մինչև հունվարի 15-ը իրենց ֆակուլտետների դեկանատներ ներկայանան անձնագրերով»:

Согласно письма министра НО РА Армена Ашотяна, направленного ректорам высших учебных заведений Республики Армения,
АГЭУ надлежащим образом предпринял организацию экзаменов неявившихся студентов на экзамены 8-11 января и проживающих в
марзах. Об этом сообщил отделу информации и связей с общественностью АГЭУ проректор по учебноорганизационным
вопросам Мирдат Арутюнян. Он сообщил, что сегодня пригласил деканов всех факультетов на совещание и поручил составить
список студентов из марзов, неявившихся в указанные дни на экзамены, согласно которому будет составлен график
проведения экзаменов.
Мирдат Арутюнян одновременно отметил: «Необходимо, чтобы студенты, проживающие в марзах и неявившиеся на экзамены 8-11