ՀՊՏՀ մագիստրանտը զեկուցմամբ հանդես կգա սլավոնական համալսարանում
ՀՊՏՀ գիտության բաժնից լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեցին, որ դեկտեմբերի 19-ին, ժամը 15.00-ին Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի նիստերի սրահում Եվրասիական տնտեսական երիտասարդական համաժողովի շրջանակներում կկազմակերպվի «Հայաստանի Հանրապետության տնտեսության մրցունակությունը» խորագրով «Կլոր սեղան»:
«Կլոր սեղան»-ի աշխատանքներին կմասնակցի և «ՀՀ տնտեսության մրցակցային դիրքի տեղաշարժերը մակրոտնտեսական զարգացումների ներքո» թեմայով ելույթ կունենա ՀՊՏՀ մակրոտնտեսական քաղաքականություն և կանխատեսում մասնագիտության 2-րդ կուրսի մագիստրանտ Էդուարդ Հակոբյանը:
Զեկուցումերով հանդես կգան նաև Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի ուսանողները:
Միջոցառմանը կմասնակցեն, իրենց դիտարկումները, առաջարկություններն ու տեսակետները կհայտնեն ՀՊՏՀ վերոնշյալ մասնագիտության մագիստրատուրայի

Из научного отдела АГЭУ в отдел информации и связей с общественностью сообщили,что 19-го декабря в 15.00 в зале
заседаний Армяно-русского (славянского) университета в рамках Евразийской экономической молодежной конференции будет
организован "Круглый стол" на тему "Экономическая конкурентоспособность Республики Армения".
В работах «Круглого стола» будет участвовать магистрант 2-го курса АГЭУ по специальности макроэкономическая
политика и прогноз Эдуард Акопян на тему "Передвижения конкурентоспособного положения экономики РА под
макроэкономическими развитиями".
С докладами выступят студенты Армяно-русского (славянского) университета.
На мероприятии будут участвовать, свои наблюдения, предложения и мнения выразят студенты магистратуры АГЭУ по