Դիտումների քանակ՝ 859
ՀՊՏՀ զբոսաշրջության կառավարում մասնագիտության 3-րդ կուրսեցիները  «Հանդիպումների, կոնֆերանսների և այլ միջոցառումների կազմակերպում» դասընթացի արտալսարանային պարապմունքի շրջանակում (դասախոս հակաճգնաժամային և  զբոսաշրջության կառավարում ամբիոնի ասիստենտ Հասմիկ Համբարձումյան) դեկտեմբերի 11-ին  «Մարի Իզմիրլյանի անվան հատուկ մանկատանը» կազմակերպել են «Ազգայինը մեր մեջ» խորագրով միջոցառումը, որին մասնակցել են  մանկատան սաները:
«Մենք ամեն պահի տեսնում ենք, թե ինչպես է օտար մշակույթը ներխուժում մեր կյանք, և  ինչպես են շատերը տուրք տալիս դրան: Այսօր ազգայինն ու ավանդականը պահպանելու, այն սերունդներին  փոխանցելու խնդիր կա: Ուստի որոշեցինք մանկատան երեխաների ուժերով պատրաստել փոքրիկ բեմադրություն, որի ընթացքում երեխաները կներկայացնեն մեր ավանդական տոները, պարերն ու ճաշատեսակները»,- ներկայացնելով միջոցառման նախապատմությունը` լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց զբոսաշրջության կառավարում մասնագիտության 3-րդ կուրսեցի Կատարինե Գալստյանը:  Վերջինիս խոսքով` ձևավորել է 7 հոգուց բաղկացած կազմկոմիտե, որը  հանդիպել է մանկատան տնօրենին: Պայմանավորվածություն ձեռք բերելուց հետո կազմակերպիչներն ընտրել են բեմադրությանը մասնակից երեխաներին և սկսել փորձերը: Մանկատան սաները մեծ ոգևորությամբ և պատրաստակամությամբ են մասնակցել բոլոր փորձերին՝ ձգտելով կատարել  ուսանող բեմադրիչների բոլոր ցուցումները: Միջոցառման ընթացքում  ազգային տարազներով երեխաները ներկայացրել են ազգային ավանդույթները, ազգային ճաշատեսակների պատրաստման եղանակները, չիր ու չամիչով զարդարել  ամանորյա տոնածառ: Այս ամենն ուղեկցվել է ազգային երգերի ու պարերի կատարմամբ:
Միջոցառումից հետո ուսանողները մանկատան սաների համար կազմակերպել են փոքրիկ հյուրասիրություն և նրանց հանձնել նվերներ: Կազմակերպիչների խումբը շնորհակալություն է հայտնում բոլոր նրանց, ում օգնությամբ ու աջակցության իրականացրել են իրենց այս ծրագիրը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՊՏՀ հակաճգնաժամային և զբոսաշրջության կառավարում ամբիոնի դասախոսներ Հասմիկ Համբարձումյանն ու Ստեփան Մանթարլյանը:

3-курсники по специальности управление туризма АГЭУ в рамках внеаудиторного занятия «Организация встреч, конференций и других мероприятий» (преподаватель,
ассистент кафедры управления чрезвычайной ситуацией и туризма Асмик Амбарцумян) 11-го декабря организовали в особом детском доме имени Мари Измирляна
мероприятие-представление на тему ”Национальное в нас”, в котором участвовали воспитанники детского дома.
«Мы в каждый момент видим, как иностранная культура проникает в нашу жизнь и как многие дают дань этому. Сегодня для сохранения национального и
традиционного стоит задача передачи всего этого поколениям. И потому решили силами детей детдома подготовить маленькое представление, во время которого
дети представят традиционные праздники, танцы и блюда»,- представляя предысторию мероприятия, сказала 3-курсница по специальности управление туризма
Катарине Галстян в беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ. По ее словам, сформировался из 7-ми человек оргкомитет, который посетил
директора детского дома. Договорившись, организаторы выбрали детей для представления и начали репетиции. Воспитанники детдома с большой воодушевленностью
и ответственностью участвовали на всех репетициях, стараясь исполнить все указания студент-постановщиков. Во время мероприятия дети в национальных костюмах
представили национальные традиции, методы приготовления национальных блюд, сухофруктами украсили новогоднюю елку. Всему этому сопутствовали исполнения
национальных песен и танцев.
После мероприятия студенты организовали для воспитанников детского дома маленькое угощение и им вручили подарки. Группа организаторов благодарит всех
тех, с чьей помощью и поддержки осуществилась эта их программа.
На мероприятии присутствовали преподаватели кафедры управления чрезвычайной ситуацией и туризма АГЭУ Асмик Амбарцумян и Степан Мантарлян.