ՀՊՏՀ ուսանողուհին դարձել է «Ռոսգոսստրախ Արմենիա» -ի մրցանակակիր
«Ռոսգոսստրախ–Արմենիա» ապահովագրական ընկերության հասարակության  հետ կապերի բաժնի մամուլի հաղորդագրությունից տեղեկանում ենք, որ երեկ «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի «Սիս» դահլիճում տեղի է ունեցել ապահովագրական գործ ուսումնասիրող ուսանողների համար  «Ռոսգոսստրախ–Արմենիա»-ի հայտարարած ռեֆերատների մրցույթի արդյունքների ամփոփման հանդիսավոր արարողություն, որին մասնակցել են ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը, բուհերի և վերոնշյալ ապահովագրական ընկերության ղեկավարությունը:
ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի դեկան Սերգեյ Սուքիասյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց, որ  ՀՊՏՀ-ից միջոցառմանը ներկա են եղել գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը և ինքը:
Սերգեյ Սուքիասյանը հպարտությամբ նշեց, որ «Պարտադիր բժշկական ապահովագրություն. համաշխարհային փորձը և ներդրման հնարավորությունները Հայաստանում» թեմայով ռեֆերատով հաղթել է ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի ապահովագրական գործ մասնագիտության մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանող Աննա Ղալայանը, ով եղել է նաև «Ռոսգոսստրախ–Արմենիա» -ի անվանական կրթաթոշակառու:
Ընկերության հայտարարած մրցույթում հաղթողներ են ճանաչվել նաև ԵՊՀ տնտեսագիտության ֆակուլտետի մագիստրանտ Լաուրա Այդինյանը, Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի ագրոբիզնես և շուկայաբանություն ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանող Գայանե Ասատրյանը  և Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի քաղաքագիտության ֆակուլտետի մագիստրանտ Ռաֆայել Տեր-Սարգսյանը: Հաղթողներին շնորհվել է «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա»   ընկերության պատվոգրեր, ինչպես նաև 100 000-ական դրամ:
Մրցանակակիրներին ողջունել է ապահովագրական ընկերության գործադիր տնօրեն Գագիկ Գրիգորյանը և նշել, որ շարունակվելու է ուսանողների հետ աշխատանքը, քանի որ մեծ է հետաքրքրությունը բարձր որակավորում ունեցող, հեռանկարային կադրերի հանդեպ:
Մրցանակաբաշխությունից հետո հայտարարվել են մրցույթի երկրորդ փուլի պայմանները, որին մասնակցելու իրավունք են ստացել միայն առաջին փուլում հաղթած ուսանողները: Այս փուլի գլխավոր մրցանակը եռօրյա վերապատրաստումն է Մոսկվայում` «Ռոսգոսստրախ» ընկերությունում և մասնակցությունը Մոսկվայի լավագույն բուհերից մեկում անցկացվող ապահովագրության դասընթացի: Երեք լավագույն աշխատանքների հեղինակները կստանան նաև դրամական մրցանակ. 1-ին տեղ` 300.000 դրամ, 2-րդ տեղ` 200.000 դրամ, 3-րդ տեղ` 100.000 դրամ: Մրցույթի մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ՝ http://rosgosstrax.am/arm/253/page.html։
«Ողջունելի է, որ «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա»-ն խրախուսում է  հետազոտական կարողություններ, վերլուծական միտք ունեցող ուսանողներին: Այսպիսի միջոցառումներն ուսանողների մեջ արթնացնում են մրցակցության ոգի, հնարավորություն տալիս ինքնադրսևորվելու, նաև ցույց են տալիս, թե որքանով են ուսանողները կարողանում կիրառել տեսական գիտելիքները»,-մեզ հետ զրույցում ասաց պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը և  ավելացրեց, որ այս գործընթացում պարզվում է նաև, թե ուսանողներն արդյո՞ք բավարարում են գործատուի պահանջները, որը ցանկացած բուհի գերնպատակն է: Պրոռեկտորը ցանկություն հայտնեց, որ նման նախագծեր իրականացնեն նաև մրցակցային միջավայրում գործող տարբեր ընկերություններ: «Ի վերջո,  բոլորը պետք է հասկանան, որ ստեղծարար, նորարական գաղափարներով հարուստ երիտասարդ աշխատակիցների շնորհիվ է, որ ընկերությունը հաջողության է հասնում: Այսպիսի միջոցառումները նման աշխատակիցներ գտնելու ճանապարհներից մեկն է»,- ասաց Գագիկ Վարդանյանը:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին մրցույթից ստացած իր տպավորությունները պատմեց նաև ՀՊՏՀ-ական մրցանակակիրը` Աննա Ղալայանը: Նրա խոսքով` մրցույթը, բացի ինքնադրսևորվելու,  վերլուծական կարողություններն արտահայտելու հնարավորությունից, թույլ է տվել իրեն շփվելու ապահովագրական այս ընկերության առաջատար մասնագետների հետ և ծանոթանալու նրանց փորձին: Աննա Ղալայանը հայտնեց, որ պատրաստվում է լուրջ հայտ ներկայացնել նաև մրցույթի երկրորդ փուլում:

Количество просмотров: 1163
Из сообщения прессы отдела связей с общественностью компании “Росгосстрах Армения” узнаем, что вчера в зале “Сис” гостиницы “Мариот Армения” состоялась, для
изучающих страховое дело студентов, торжественная церемония, обобщения результатов конкурса рефератов, об’явленная компанией “Росгосстрах Армения”, на которой
присутствовали министр НК РА Армен Ашотян, руководства вузов и вышеназванной страховой компании.
Декан финансового факультета АГЭУ Сергей Сукиасян сообщил отделу информации и связей с общественностью, что на мероприятии из АГЭУ присутствовали проректор по научным вопросам и внешним связям Гагик Варданян и он.
Сергей Сукиасян с гордостью отметил, что рефератом на тему "Обязательное медицинское страхование: мировой опыт и возможности внедрения в Армении" победила студентка 1-го курса магистратуры по специальности страховое дело финансового факультета Анна Галаян, которая была также именной стипендианткой "Росгосстрах - Армения".
В конкурсе победителями стали магистрант экономического факультета ЕГУ Лаура Айдинян, студентка 4-го курса факультета агробизнес и маркетинг Армянского
национального аграрного университета Гаяне Асатрян и магистрант факультета политологии Армяно-русского(славянского) университета Рафаел Тер-Саргсян. Победителям
вручили от компании "Росгосстрах - Армения" грамоты и денежные премии по 100 000 тысяч драмов.
Победителей поприветствовал исполнительный директор компании Гагик Григорян и отметил, что продолжатся работы со студентами, так как высок интерес к профессиональным, переспективным кадрам.
После вручения премий были объявлены условия второго тура конкурса, где получили право участвовать только победители первого тура. Главным призом этого тура будет
трехдневная переподготовка в Москве в компании "Росгосстрах" и участие на курсах страхования в одном из лучших вузов Москвы. Трое лучших авторов работ получат
также денежные призы: 1-ое место - 300.000 драмов, 2-ое место - 200.000 драмов, 3-ье место - 100.000 драмов. О подробностях конкурса можете узнать на
http://rosgosstrax.am/arm/253/page.html։
«Похвально, что "Росгосстрах - Армения" поощряет исследовательские умения, имеющих аналитический ум студентов. Такие мероприятия пробуждают в студентах дух
конкуренции, дают возможность самоутверждению, а также показывают на сколько могут применять студенты теоретические знания»,-в беседе с нами сказал проректор
Гагик Варданян и добавил, что в этом процессе выясняется также, удовлетворяют требования работодателя студенты или нет, что и является самой целью вуза. Проректор
выразил желание, чтоб такие проекты осуществляли и другие компании.«В конце концов все должны понять, что компания достигает успехов благодаря богатым
созидательным, новым идеям молодых работников . Такие мероприятия помогают найти подобных работников»,- сказал Гагик Варданян .
О впечатлениях , полученных на конкурсе рассказала отделу информации и связей с общественностью АГЭУ победительница из АГЭУ Анна Галаян. По ее словам, конкурс
кроме самоутверждения, возможности выражения аналитического ума, позволило ей общению с лучшими специалистами страхования этой компании и ознакомлению с их