Այսօր ՀՊՏՀ գիտության բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց, որ 2012 թ. նոյեմբերի 14-18-ը Վարշավայի տնտեսագիտության դպրոցի կողմից կազմակերպված «Փորձի փոխանակում» խորագրով միջազգային նստաշրջանին կմասնակցեն համալսարանի կառավարման ֆակուլտետի զբոսաշրջու¬թյան կառավարում մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողներ Արթուր Մարկոսյանը, Հարություն Պողոսյանը, Մանե Ենգոյանը և Նարինե Գևորգյանը: Վերջիններիս ներկայացրած «Ավանդական ամուսնություն» գործարարության ծրագիրը հավանության է արժանացել նստաշրջանի մրցատյանի կողմից, ինչի շնորհիվ մեր ուսանողները հրավեր են ստացել մասնակցելու նստաշրջանի աշխա¬տանք¬ներին և ներկայացնելու ծրագիրը:
Հավելենք, որ ուսանողների տրանսպորտային, մուտքի արտոնագրի և մասնակցության անդամավճարի հետ կապված ծախսերը հոգացել է ՀՊՏՀ-ն:

Сегодня начальник научного отдела Хорен Мхитарян сообщил отделу информации и связей с общественностью АГЭУ, что 14-18 ноября 2012 года на международной
сессии на тему "Обмен опытом", организованой экономичекой школой Варшавы, будут участвовать студенты 4-го курса по специальности управление туризма факультета
управления Артур Маркосян, Арутюн Погосян, Мане Енгоян и Нарине Геворгян. Представленная ими программа "Традиционный брак" получила одобрение со стороны
научной коллегии, благодаря чему наши студенты получили приглашение для участия в работах сессии и представления программы.
Добавим, что расходы ,связаные с транспортом, с членским взносом участника и входного удостоверения , взял на себя АГЭУ.