Մեր ուսանողները գործուն մասնակցություն են ունեցել Երևանի ծննդյան տոնական միջոցառումներին (ֆոտոռեպորտաժ)
Երևանի ծննդյան 2794-ամյակին նվիրված երեկվա միջոցառումներից անմասն չի մնացել նաև մեր բուհը. տոնական միջոցառումներին  իրենց ակտիվ մասնակցությունն են ունեցել նաև ՀՊՏՀ ուսանողները: ՀՊՏՀ շուրջ 500 ուսանող, հարազատ բուհի տարածքից, տոնական հանդերձանքով, փուչիկներով, դրոշներով առավոտյան շարժվել են դեպի Երևանի քաղաքապետարանին մերձակա Ռուսաստանի հրապարակի տարածքը: Այստեղ էլ միացել են այն հարյուրավոր մարդկանց, ովքեր տոնական շքերթով շարժվել են  դեպի Հանրապետության հրապարակ:   Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախագահ Գրիշա Ամիրխանյանը: Վերջինս տեղեկացրեց նաև,  ողջ օրը Երևանի փոքր կենտրոնում ստեղծված 28 տեղեկատվական կետերում աշխատել են ՀՊՏՀ ուսանողները:
Վերջիններս անհրաժեշտ տեղեկատվություն են հաղորդել երևանցիներին` կազմակերպվող միջոցառումների, դրանց անցկացման վայրերի ու ժամանակացույցի մասին, միաժամանակ անցորդներին են նվիրել տոնական շապիկներ, դրոշակներ և այլ հուշանվերներ:
Տոնին մեր ուսանողների մասնակցությանը հետևել է նաև ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, որն էլ ներկայացնում է մեր ուսանողների մասնակցությամբ լուսանկարային ռեպորտաժ։

Не безучастия остался наш вуз во вчерашних мероприятиях, посвященных 2794-летию Еревана. Активное участие в праздничных мероприятиях приняли также и студенты АГЭУ.  Около 500 студентов АГЭУ  утром с территории родного вуза  в праздничных нарядах, с шарами, флагами  направились к  площади России, которая находится недалеко от мэрии Еревана.  Здесь они об’единились с сотнями людей и направились праздничным шествием к площади Республики.  Об этом отделу информации и связей с общественностью АГЭУ проинформировал  председатель студенческого совета факультета управления Гриша Амирханян. Он сообщил также, что целый день в малом центре Еревана работали студенты АГЭУ в  28 справочных пунктах. Они давали ереванцам необходимые справки: об организованных мероприятиях, об их месте и времени проведения, одновременно прохожим дарили праздничные майки, флажки и др. памятнные сувениры.
За участием наших студентов  в празднике следил также отдел информации и связей с общественностью АГЭУ,который представляет фоторепортаж с участием наших студентов.