Այսօր մեկնարկում է 13-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի առաջնության բասկետբոլի մրցաշարը
Այսօր կմեկնարկի ՀՀ ԶՈՒ կազմավորման 20-ամյակին նվիրված 13-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի առաջնության բասկետբոլի մրցաշարը: ՀՊՏՀ  ֆիզդաստիարակության ամբիոնի դասախոս, ՀՊՏՀ բասկտբոլի տղաների հավաքականի մարզիչ Հակոբ Կյոկչյանի տեղեկացմամբ` երկու ենթախմբերում ընդգրկվել են հանրապետության տարբեր բուհերի 8 հավաքականներ: ՀՊՏՀ մարզչի խոսքով` առաջին ենթախմբում են Երևանի պետական բժշկական, Երևանի պետական, Հայաստանի պետական ագրարային, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանների, իսկ երկրորդում` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական, Գյումրու պետական մանկավարժական, Վանաձորի պետական մանկավարժական և Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանների թիմերը: 1-4-րդ տեղերի համար կպայքարեն ենթախմբերում առաջին երկու հորիզոնականները զբաղեցրած հավաքականները:
Բոլոր խաղերը տեղի կունենան Երևանի պետական համալսարանի մարզադահլիճում:
Այսօր, ժամը 16.30-ին ՀՊՏՀ բասկետբոլիստները կմրցեն Գյումրու պետական մանկավարժականի տղաների հետ: ՀՊՏՀ թիմի երկրպագուներն իրենց ներկայությամբ կարող են ոգևորել ու աջակցել մեր թիմին:

Сегодня начнутся соревнования по баскетболу 13-ых республиканских студенческих спортивных игр
Сегодня начнутся соревнования по баскетболу 13-ых республиканских студенческих игр, посвященныь 20-летию становления ВС РА. По сообщению преподавателя кафедры физического воспитания АГЭУ, тренера баскетбольной мужской сборной команды Акопа  Кекчяна в двух подгруппах включенны 8 сборных команд из различных вузов республики. В первой подгруппе  Ереванский государственный медицинский,Ереванский государственный, Армянский государственный аграрный, Армянский французский университеты, а во второй -- команды Армянского государственного экономического,Гюмрийского государственного педагогического, Ванадзорского государственного педагогического и  Армянского государственного архитектурного университетов. С 1-по 4 места  будут бороться в подгруппе сборные,  занимаемые первые две горизонтальные.
Все соревнования пройдут в спортзале Ереванского государственного университета. Сегодня в 16.30 баскетболисты АГЭУ  будут играть с Гюмрийским государственным педагогическим. Болельщики команды АГЭУ могут своим присутствием воодушевить и поддержать нашу команду.