ՀՊՏՀ ուսանողները կմասնակցեն «Էրեբունի-Երևան – 2794» տոնակատարության կազմակերպչական աշխատանքներին
Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ հոկտեմբերի 14-ին մեծ շուքով կնշվի Երևանի ծննդյան 2794-ամյակը` «Իմ սրտի մայրաքաղաք» խորագրով:
«Էրեբունի-Երևան – 2794» տոնակատարության շրջանակներում հանդիսություններ կանցկացվեն քաղաքի տարբեր մասերում տեղադրված 26 բեմահարթակներում: Տեղի կունենան մարզամշակութային բազմաթիվ միջոցառումներ, կրկեսային ու թատերական ներկայացումներ, կկազմակերպվեն ավիամոդելավորողների և վինդսերֆինգի ցուցադրական ելույթներ, բացօթյա գրական ցերեկույթներ, նաև բիենալե, մարաթոնյան ու հեծանվային վազք։ Միջոցառումները կսկսվեն Էրեբունի արգելոց – թանգարանի հարակից հրապարակից և կավարտվեն երեկոյան երեկոյան`Հանրապետության հրապարակում կազմակերպված տոնական համերգով և շքեղ հրավառությամբ:
Տոնական միջոցառումներին իրենց գործուն մասնակցությունը կունենան նաև ՀՊՏՀ ուսանողները: Ուսանողական խորհրդի նախագահ Սևակ Խաչատրյանը ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ ՀՊՏՀ 100 ուսանող կամավորության սկզբունքով կմասնակցի «Էրեբունի-Երևան – 2794» միջոցառումների կազմակերպչական աշխատանքներին և կնպաստի տոնն ավելի շքեղ ու գեղեցիկ դարձնելուն: Սևակ Խաչատրյանը նշեց նաև, որ ուսանողները ակտիվորեն կմասնակցեն նաև ժամը 14. 00-ին Ռուսաստանի հրապարակից մեկնարկող տոնական շքերթին, որը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ողջույնի խոսքից հետո, երթով կուղևորվի դեպի Հանրապետության հրապարակ:

Из официального сайта мэрии Еревана осведомляемся, что 14 октября торжественно отмечается 2794-летие со дня рождения города Еревана под лозунгом “Столица моего
сердца”.
В рамках торжеста “Еребуни-Ереван-2794” пройдут празднества в разных частях города, где установлены 26 сцен. Пройдут множества культурно-спортивных
мероприятий, цирковые и театрализованные представления, будут организованы показательные выступления авиамоделистов и виндсерфинга, литературные вечера, а
также биенале, марафон и велосипедные соревнования. Мероприятия
начнутся на площади музея Эребуни и завершатся вечером на площади Республики большим праздничным концертом с фейерверком и салютом.
В праздничных
мероприятиях свое непосредственное участие примут и студенты АГЭУ. Председатель Студенческого совета Севак Хачатрян во время беседы с отделом информации и связей
с общественностью проинформировал,что 100 студентов АГЭУ добровольно примут участие в организационных работах мероприятий “Эребуни-Ереван-2794», что
поможет сделать праздник красочным. Севак Хачатрян отметил, что студенты также активно примут участие в шествии транслируемом с площади Росии в 14.00, откуда