Դիտումների քանակ՝ 1426
ՀՀ 18-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի  շրջանակում սեպտեմբերի 30-ին տեղի է ունեցել լողի առաջնությունը, որին մասնակցել են 55 լողորդ-լողորդուհիներ՝ 8 բուհերից:
ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի հեռակա 5-րդ կուրսի ուսանող Վլադիմիր Մամիկոնյանը 50 մետր, ազատ ոճ մրցաձևում նվաճել է 1-ին հորիզոնականը, իսկ ֆինանսական ֆակուլտետի 2-րդ կուրսի ուսանողուհի Երմոնիա Արշակյանը, նույն մրցաձևում՝ 3-րդ տեղը: Այս մասին տեղեկացնում են համալսարանի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնից:
Հավելենք, որ Վլադիմիր Մամիկոնյանը 2015 և 2016 թվականների ՀՊՏՀ 10 լավագույն  մարզիկներից է:
18-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերը կեզրափակվեն նոյեմբերի 16-ին. առջևում 5 առաջնություն է:

Количество просмотров: 1217
30 сентября в рамках 18-ых республиканских игр РА состоялся чемпионат по плаванию, в котором участвовали 55 пловцов и пловчих из 8 вузов.
Студент 5-ого курса заочного отделения факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ Владимир Мамиконян на 50-метровой дистанции занял первое место, а студентка 2-ого курса финансового факультета Ермония Аршакян – 3-е место. Об этом нам сообщает кафедра физвоспитания, по ЧС и гражданской обороне. Добавим, что Владимир Мамиконян входил в состав 10 лучших спортсменов АГЭУ за 2015 и 2016 годы.