ՀՀ 18-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի  շրջանակում սեպտեմբերի 30-ին տեղի է ունեցել լողի առաջնությունը, որին մասնակցել են 55 լողորդ-լողորդուհիներ՝ 8 բուհերից: ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի հեռակա 5-րդ կուրսի ուսանող Վլադիմիր Մամիկոնյանը 50 մետր, ազատ ոճ մրցաձևում նվաճել է 1-ին...
ՀՊՏՀ վոլեյբոլի տղաների հավաքականը՝ 18-րդ հանրապետական խաղերի արծաթե մեդալակիր
Մայիսի 1-ին ՀՊՏՀ մարզադահլիճում տեղի է ունեցել ՀՀ 18-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի տղաների վոլեյբոլի առաջնության եզրափակիչ խաղը, որում չեմպիոնի կոչման համար պայքարել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանների թիմերը: Խաղն ավարտվել է 3:2 հաշվով, ՀՊՏՀ...
ՀՊՏՀ-ն լողի առաջնությունում նվաճեց ոսկե և բրոնզե մեդալներ
ՀՀ հանրապետական ուսանողական մարզական 16-րդ խաղերի շրջանակներում հոկտեմբերի 3-ին անցկացվել են  լողի անհատական մրցումներ, և տղաների առաջնությունում ՀՊՏՀ ուսանողներ Վլադիմիր Մամիկոնյանը  (50մ, ազատ լողաոճ)  և Սևակ Վարդանյանը (50մ, թիկնալող) նվաճել են,  համապատասխանաբար, ոսկե և բրոնզե մեդալներ:...
Հանրապետական ուսանողական 13-րդ մարզական խաղերի ֆուտբոլի առաջնությունում ՀՊՏՀ ֆուտբոլի հավաքականն այսօր իր ուժերը չափեց Երևանի պետական ճարտարապետաշինարարական համալսարանի թիմի հետ: «Այս անգամ մենք խաղացինք ուժեղ հակառակորդի հետ: Խաղն ընթացավ համառ ու լարված պայքարում: Երկու թիմերն էլ ջանք ու եռանդ չխնայեցին հաղթանակի...
Արդեն հայտնի են ՀՈՒ (հանրապետական ուսանողական) 13-րդ մարզական խաղերի ծրագրով վոլեյբոլի կանանց առաջնության հերթական փուլի արդյունքները: Ուրախությամբ նշենք, որ ՀՊՏՀ հավաքականը, խաղալով ուժեղ մրցակցի` Երևանի պետական համալսարանի թիմի հետ, ցուցաբերեց կամային բարձր հատկանիշներ և  տոնեց արժանի հաղթանակ` 2: 1 հաշվով:...
Մարտի 26–ին կմեկնարկի ՀՈՒ 13–րդ մարզական խաղերի շախմատի առաջնությունը
Մարտի 26-ին կմեկնարկի հանրապետական ուսանողական (ՀՈՒ) 13-րդ մարզական խաղերի ծրագրով անցկացվող շախմատի տղաների և աղջիկների առաջնությունը: Մրցաշարը կանցկացվի Տիգրան Պետրոսյանի անվան Շախմատի տանը: «ՀՊՏՀ թե’ տղաների, թե’ աղջիկների հավաքականը այս մրցաշարին լավ է նախապատրաստվել և, հուսով եմ, կցուցադրի ուշագրավ խաղ»,...
Երեկ, աշխատանքային օրվա ավարտին, հայտնի դարձան հանրապետական ուսանողական 13-րդ մարզական խաղերի ծրագրով վոլեյբոլի կանանց առաջնության հերթական փուլի վերջին խաղերի արդյունքները` հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի մարզիկները 0:2 հաշվով պարտվեցին Երևանի պետական համալսարանի թիմին: Ուրախությամբ նշենք, որ այս խաղից...

30 сентября в рамках 18-ых республиканских игр РА состоялся чемпионат по плаванию, в котором участвовали 55 пловцов и пловчих из 8 вузов.  Студент 5-ого курса заочного отделения факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ Владимир Мамиконян на 50-метровой дистанции занял первое место, а студентка 2-ого курса...
1 мая в спортивном зале АГЭУ состоялась финальная игра чемпионата по волейболу среди мальчиков 18-х республиканских  студенческих спортивных игр, в которой за звание чемпиона состязались команды Армянского государственного экономического университета и Нацоноального политехнического университета Армении. Игра...
Уже известны результаты очередного этапа игр по волейболу среди девушек в рамках 13 республиканских студенческих спортивных игр. С радостью отметим, что сборная АГЭУ сыграв с достойным соперником командой Ереванского государственного университета одержала победу в сложной игре со счетом  2:1. Б других играх результаты...
26 марта состоится первенство по шахматам в рамках 13 республиканских студенческих игр
26 марта в рамках 13 республиканских студенческих игр состоится женское и мужское первенство по шахматам. Соревнования пройдут в доме шахмата им. Тиграна Петросяна. “Парни и девушки АГЭУ хорошо подготовленыи надеюсь покажут интересную игру”-отделу информации и связей с общественностью сообщил заведующий кафедры...
Вчера в конце рабочего дня стали известны последние результаты первенства по волейболу среди девушек- Армянский государственный педагогический университет уступил команде Ереванского государственного университета  со счетом  0:2 . С радостью сообщаем, что сразу после данной игры состоялась игра команд Армянского...