Դիտումների քանակ՝ 1042
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանի տեղեկացմամբ` երեկ մասնաճյուղում բացվել է համակարգչային նոր լսարան` «ՎիվաՍել ՄՏՍ» ընկերության աջակցությամբ: Լսարանի բացմանը մասնակցել են Վայոց ձորի մարզպետ Էդգար Ղազարյանը և «ՎիվաՍել ՄՏՍ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ընկերությունը մասնաճյուղին է նվիրել 12 համակարգիչ, Smartboard էլեկտրոնային գրատախտակ, պրոյեկտոր, տպիչ, պատճենահանող սարք, սկաներ, ֆաքս և բարձրակարգ ինտերնետային կապուղի: Լսարանի բացման նախապատրաստական աշխատանքներին մեծ օժանդակություն է ցուցաբերել նաև ՀՊՏՀ մայր բուհը` նախօրոք լսարանում ապահովելով համակարգչային ներքին ցանց և էլեկտրականության համար անհրաժեշտ պարագաներ:
Սոս Խաչիկյանի խոսքով` միջոցառման ժամանակ, Ռալֆ Յիրիկյանը հանդես է եկել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ու կրթության միասնական զարգացման մասին ելույթով և նշել, որ մարզերի կրթության զարգացման նպատակով հատկացվող միջոցները անընդհատ ավելացվելու են և համագործակցությունը ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի հետ շարունակվելու ու զարգանալու է:

Директор Егегнадзорского филиала АГЭУ Сос Хачикян сообщил, что вчера в филиале открыта новая компьютерная аудитория при содействии “Вива Сел МТС”. На открытии аудитории принимали участие руководитель области Вайоц Дзор Эдгар Казарян и генеральный директор компании “Вива Сел МТС” Ральф Йирикян.
Компания подарила филиалу 12 компьютеров, электронную доску Smartboard, проектор, принтер, ксерокс, сканнер, факс и висококлассную интернет связь. Большую поддержку при открытии компьютерных аудиторий оказал и вуз в Ереване, обеспечив необходимую компьютерную внутреннюю связь и приборы для обеспечения электричества.
По словам Соса Хачикяна, во время мероприятия Ральф Йирикян выступил отметив, что постепенно будут увеличены средства, предоставляемые областям и сотрудничество с Егегнадзорским филиалом АГЭУ будет продолжаться и развиваться.