Դիտումների քանակ՝ 1061
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնում «Համակարգչային տեխնոլոգիաների կառավարում» ծրագրով քաղաքացիական ծառայողների վերապատրաստման աշնանային փուլի դասընթացներն ավարտած երկրորդ խմբի առաջատար և գլխավոր պաշտոններ զբաղեցնող քաղաքացիական ծառայողների վկայականների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
Շնորհավորելով մասնակիցներին դասընթացներն ավարտելու կապակցությամբ` ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնի տնօրեն Հովհաննես Մարգարյանը նրանց հանձնեց վկայականները:
Տեղեկացնենք, որ վերապատրաստման վերոնշյալ ծրագրի աշնանային փուլը մեկնարկել է սեպտեմբերի 3-ից: Այս փուլին կմասնակցեն հանրապետության տարբեր գերատեսչությունների բարձրագույն, գլխավոր, առաջատար և կրտսեր քաղծառայողներ: Դասընթացները կտևեն մինչև դեկտեմբերի 7-ը և կընթանան հետևյալ ուղղություններով` համակարգչային տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ և կառավարում, կառավարչական հմտություններ, ՀՀ սահմանդրական փոփոխություններ, «ՀՀ քաղաքացիական ծառայության մասին» օրենքի փոփոխություններ:
Նշենք նաև, որ դասընթացներն ավարտած մասնակիցների առաջին խմբում ընդգրկված էին առաջատար և կրտսեր պաշտոններ զբաղեցնող քաղաքացիական ծառայողներ, որոնք մինչև սեպտեմբերի 14-ը անցան վերապատրաստման ծրագրով նախատեսված վերոնշյալ դասընթացները:
Հիշեցնենք, որ քաղաքացիական ծառայողների «Համակարգչային տեխնոլոգիաների կառավարում» վերապատրաստման ծրագրի գարնանային փուլը կազմակերպվել է մարտի 26-ից հունիսի 15-ը ընկած ժամանակահատվածում: Դասընթացներն ավարտել են ՀՀ գրեթե բոլոր գերատեսչությունների 235 բարձրագույն և գլխավոր, առաջատար և կրտսեր մասնագետներ:

Сегодня состоялось торжественное мероприятие по вручению свидетельств государственным служащим, закончившим в центре продолжительного и дополнительного образования АГЭУ курсы повышения квалификации по программе “Управление компьютерными технологиями”.
Поздравив участников курсов, директор центра продолжительного и дополнительного образования Оганнес Маргарян вручил им свидетельства.
Сообщаем также, что осенний этап программы повышения квалификации начался 3 сентября. На данном этапе в программе примут участие гос.служащие высших, главных и младших подгрупп, различных структур. Курсы продлятся до 7 декабра и будут проведены по следующим направлениям – компьютерные информационные технологии и управление, управленческие навыки, конституционные изменения в РА, изменения в законодательстве “О Государственной службе”.
Отметим также, что среди участников первого этапа курсов были включены гос.служащие, занимающие младшие и старшие должности, которые до 14 сентября прошли вышеупомянутые курсы повышения квалификации.
Напомним, что весенний этап курсов повышения квалификации по программе “Управление компьютерными технологиями” был организован с 26 марта по 15 июня. Курсы окончили около 235 государственных служащих из различных государственных структур.