Հայտարարություն՝ բակի շինարարության մասին
ՀՊՏՀ հարգելի աշխատակիցներ, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչներ, ուսանողներ, հասկանալի է, որ համալսարանի բակի շինարարությունը անհարմարություն է պատճառում` խոչընդոտելով մասնաշենքից մասնաշենք անցուդարձը, աղմուկ ու փոշի առաջացնելով: Եվս մեկ անգամ հայցելով ձեր ներողամտությունը` խնդրում ենք, որ ստեղծված իրավիճակում լինեք հանդուրժող ու համբերատար, քանի որ այսօրվա շինհրապարակը կարճ ժամանակ անց դառնալու է բարեկարգ, հարմարավետ ու ոճային մի տարածք, որը նոր շունչ ու տեսք է հաղորդելու մեր բուհին, ծառայելու է բոլորիս և արագ մոռացության է մատնելու անցած բոլոր անհարմարությունները:
Այս պահին շինարարությունն ընթանում է բնականոն հունով և քանդման աշխատանքները` նախնական փուլը, արդեն ավարտվում է: Աշխատանքային խումբը հավաստիացնում է ամեն ինչ անելու է, որ հնարավորինս արագ և որակով իրականացվի նախագիծը:
Հիշեցնենք` բակի շինարարության և բարեկարգման աշխատանքներն սկսվել են օգոստոսի 27–ին և իրականացվում են ՀՊՏՀ–ում վերջին ամիսներին կատարվող մեծածավալ շինարարության և բարեկարգման աշխատանքների շրջանակներում:

Обьявление о строительстве двора университета
Уважаемые сотрудники АГЭУ, представители профессорско-преподавательского состава, студенты, понятно, что ремонтные работы доставляют Вам много неудобств, осложняя вход и выход из университета, делая много шума и пыли. Снова принося Вам извинения, просим  быть терпимее, поскольку данные работы носят временный характер и через короткое время мы будем иметь благоустроенный, красивый и стильный двор, который будет нам служить зоной отдыха.
На данный момент строительство идет своим чередом и предварительный этап подходит к завершению. Строительная группа уверяет, что будет сделано все, чтоб как можно скорее завершить работы по благоустройству двора университета, и чтоб проект был осуществлен качественно.
Напомним, что строительные работы и работы по благоустройству двора университета начались 27 августа и осуществляются в рамках работ по благоустройству университета.