Շրջայց՝ ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետում
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինն օրերս այցելեց ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետ, որի մասնաշենքը տեղակայված է Զեյթուն թաղամասում։ Այստեղ ևս, ինչպես ամբողջ բուհում, սկիզբ է առել ուսումնական կիսամյակը` լիարժեք բեռնվածությամբ ու բնականոն հունով, և ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, ընթանում են շինվերանորոգման ու բարեկարգման աշխատանքներ:
Սկսում ենք մեր շրջայցը:
Երկրորդ հարկում, դեկանատին կից` հայտարարությունների ցուցատախտակը հրատապորեն ներկայացնում է ուսանողներին անհրաժեշտ տեղեկությունները: Համաձայն այս ցուցատախտակին փակցված հայտարարության և դեկանի պարզաբանման` կարող ենք ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի մագիստրատուրայի առաջին կուրսեցիներին կրկին հայտնել, որ իրենց դասերն սկսվելու են սեպտեմբերի 19-ին և ընթանալու են չորեքշաբթի, հինգշաբթի և ուրբաթ` սկսած ժամը 14.05-ից, 6 դասաժամով:
Շրջայցի ընթացում ֆակուլտետի դեկան Զաքար Կիրակոսյանը ներկայացրեց ուսումնական գործընթացի ընդհանուր պատկերը, ուղղվածությունը, որի նպատակն է պահպանել խիստ կարգապահություն, անխափան ուսումնական գործընթաց: Ֆակուլտետում գործում է ընթերցասրահ, որն ուսանողներին սպասարկում է առաջին անհրաժեշտ մասնագիտական գրականություն և որը , դեկանի հավաստմամբ, շարունակաբար համալրվելու է:
Մենք ականատես եղանք, որ շինվերանորոգման աշխատանքների մեծ ծավալ է իրականացվում մասնաշենքի 3-րդ հարկում, որտեղ հիմնահատակ նորոգվում են բոլոր 9 լսարանները: Հիմնովին վերանորոգվել է նաև մասնաշենքի մարզադահլիճը, մասնակի նորոգվել են 1-ին և 2-րդ հարկի լսարանները: Ընդհանուր բարենորոգման մեջ չեն անտեսվել նաև բակի, մասնաշենքին հարակից տարածքի բարեկարգումը, կանաչապատումը:
Զաքար Կիրակոսյանը նշեց, որ մեկ շաբաթ անց ավարտված կլինեն շինվերանորոգման աշխատանքները, և ֆակուլտետային կյանքը կընթանա ավելի հարմարավետ պայմաններում:
Հ.Գ. Սիրելի «զեյթունցիներ», հետևեք ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի տեղեկատվությանը ՀՊՏՀ asue.am պաշտոնական կայքում, ՀՊՏՀ ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում և հաճախակի թարմացվող լրատվությամբ կտեղեկանաք համաբուհական իրադարձություններին:

Обход по факультету информатики и статистики АГЭУ
На днях отдел информации и связям с общественностью АГЭУ посетил факультет информатики и статистики АГЭУ, корпус которого расположен в Зейтуне. Здесь также, как и во всем вузе начался новый учебный год, с полной нагрузкой и своим чредом, а также, как мы уже информировали в процессе находятся ремонтные работы.
Начинаем наш обход.
На втором этаже рядом с деканатом доска обьявлений, на которой размещена информация для студентов факультета. Согласно, обьявлению и разьяснениям декана факультета, обьявляем студентам 1-ого курса магистратуры, что занятия начнутся 19 сентября, по средам, четвергам и пятницам, в 14.05, по 6 часов.
Во время обхода декан факультета Закар Киракосян представил в основных чертах учебный процесс, направления, цель которых соблюдение порядка и нормального учебного процесса. На факультете работает читальный зал, который обслуживает студентов специализированной литературой и который, по словам декана будет постепенно пополняться литературой.
Мы стали свидетелями того, что проводится большой обьем ремонтно-строительных работ на 3 этаже, где полностью ремонтируются 9 аудиторий. Полностью отремонтирован также спортивный зал корпуса,частично отремонтированы аудитории на 1 и 2 этажах. Также подверглись благоустройству и двор корпуса, с его озеленением. Закар Киракосян отметил, что через неделю будут завершены ремонтные работы и жизнь на факультете будет протекать в более удобных условиях.
Дорогие студенты “Зейтун”-овского корпуса следите за информацией, предоставляемой отделом информации и связям АГЭУ на официальном сайте, на официальной странице в фейсбуке и Вы будете в курсе всех событий, происходящих в университете.