ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության (ՇԼԿ) կենտրոնից մեզ տեղեկացրեցին, որ երեկվանից մեկնարկել է քաղաքացիական ծառայության խորհրդի 2006թ. սեպտեմբերի 8-ի թիվ 740-Ա որոշմամբ հաստատված` «Համակարգչային տեխնոլոգիաներ և կառավարչական հմտություններ» վերնագրով քաղաքացիական ծառայողների վերապատրաստման ծրագրի աշնանային փուլը, որին կմասնակցեն հանրապետության տարբեր գերատեսչությունների բարձրագույն, գլխավոր, առաջատար և կրտսեր քաղծառայողներ: Դասընթացները կտևեն մինչև դեկտեմբերի 7-ը և կընթանան հետևյալ ուղղություններով` համակարգչային տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ և կառավարում, կառավարչական հմտություններ, ՀՀ սահմանադրական փոփոխություններ, «ՀՀ քաղաքացիական ծառայության մասին» օրենքի փոփոխություններ: Մասնակիցների առաջին խմբում ընդգրկված են առաջատար և կրտսեր պաշտոններ զբաղեցնող քաղաքացիական ծառայողներ, որոնք մինչև սեպտեմբերի 14-ը կանցնեն վերապատրաստման ծրագրով նախատեսված վերոնշյալ դասընթացները:
Հիշեցնենք, որ «Համակարգչային տեխնոլոգիաներ և կառավարչական հմտություններ» վերնագրով քաղաքացիական ծառայողների վերապատրաստման ծրագրի գարնանային փուլը կազմակերպվել էր մարտի 26-ից հունիսի 15-ը ընկած ժամանակահատվածում: Դասընթացներն ավարտել են ՀՀ գրեթե բոլոր գերատեսչությունների 250 բարձրագույն և գլխավոր, առաջատար և կրտեսեր մասնագետներ:

Из центра продолжительного и дополнительного образования АГЭУ нам сообщили, что со вчерашнего дня начался осенний этап программы повышения квалификации государственных служащих, утвержденный решением совета государственной службы от 8 сентября 2006 года номер 740-А “Компьютеные технологии и управленческие навыки”, на которой примут участие государственные служащие из различных структур Республики. Занятия  будут длиться до 7 декабря и будут проходить по следующим направлениям - компьютерные информационные технологии и управление, управленческие навыки, конституционные изменения РА, изменения в законе “ О государственной службе РА”.  На первом этапе программы, который будет длиться до 14 сентября, будут принимать участие государственные служащие, занимающие младшие и ведущие должности.
Напомним, что весенний этап программы повышения квалификации государственных служащих  под названием “Компьютерные технологии и управленческие навыки” был организован с 26 марта по 15 июня. Курсы окончили близко 250 младших, ведущих и главных специалистов.