ՀՊՏՀ մագիստրանտն արժանացել է մրցանակի. աշխատանքի ղեկավարը ևս պատվոգրի է արժանացել
ՀՊՏՀ մագիստրանտն արժանացել է մրցանակի։ Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեցին գիտության բաժնից՝ նշելով, որ ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում մասնագիտության 2-րդ կուրսի մագիստրանտ Աստղիկ Ավետիսյանի ներկայացրած` «Հայ-ռուսական տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները» գիտական աշխատանքը մասնակցել է Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությանը կից ֆինանսական համալսարանի կազմակերպած Ռուսաստանի և ԱՊՀ երկրների ուսանողների և ասպիրանտների գիտական աշխատանքների և հետազոտությունների մրցույթին ու հաղթող է ճանաչվել «Արդյունավետ լուծումների որոնում» անվանակարգում: Գիտական աշխատանքի բարձր մակարդակի, ինչպես նաև ստեղծագործական մոտեցման  և մանկավարժական վարպետության համար պատվոգիր է շնորհվել նաև գիտական աշխատանքի ղեկավարին` միկրոէկոնմիկայի և ձեռնարկատիրական գործունեության կազմակերպում ամբիոնի դոցենտ Աշոտ Եղիազարյանին:
«Անչափ ուրախ եմ և գոհ, որ իմ ներկայացրած աշխատանքն արժանացել է նման բարձր գնահատականի: Շնորհակալություն եմ ուզում հայտնել նաև ղեկավարիս, ում հետ աշխատանքի ընթացքում շատ բան սովորեցի, կարողացա համակողմանիորեն ներկայացնել ուսումնասիրության համար ընտրված բնագավառի հիմնախնդիրները, կատարել առաջարկություններ ու եզրահանգումներ»,- մեզ հետ զրույցում ասաց Աստղիկը և հավելեց, որ գիտական աշխատանքների մրցույթին մասնակցել է 300 գիտական ուսումնասիրություն: Աստղիկ Ավետիսյանը մեզ հայտնեց նաև, որ իր` «Պետական և մասնավոր հատվածի համագործակցության զարգացման հեռանկարները սոցիալ-տնտեսական ոլորտում» ուսումնասիրությունը ներկայացրել է ՌԴ Սարատովի Գագարինի անվան պետական տեխնիկական համալսարանի կազմակերպած երիտասարդ գիտնականների միջազգային գիտաժողովին և սպասում է արդյունքների հրապարակմանը:

Магистрант АГЭУ удостоена приза. Об этом отделу информации и связям с общественностью сообщили из отдела науки АГЭУ, отметив, что работа магистранта 2 курса специальности экономика предприятий и управление Астхик Аветисян, на тему “Перспективы развития армяно-российских экономических взаимоотношений”, приняла участие в конкурсе, организованном финансовым университетом при правительстве Российской Федерации, среди студентов и аспирантов РФ и стран СНГ, победила в номинации “Поиск результативных решений”. За высокий уровень научного труда, а также за творческое отношение и педагогическое мастерство, руководитель научного труда- доцент кафедры микроэкономики и предпринимательской детятельности Ашот Егиазарян удостоен граммоты.
“Безгранично рада и довольна, что представленная мною работа была удостоена высокой оценки. Хочу выразить слова благодарности моему руководителю, работая с которым я многому научилась, смогла детально представить свое исследование и основные задачи выбранной мною сферы, сделать предложения и заключения”- в беседе с нами сказала Астхик и добавила, что в конкурсе научных работ принимали участие близько 300 исследований. Астхик Сафарян сообщила нам также, что свою работу на тему “Перспективы развития сотрудничества государственного и частного секторов в социально-экономической сфере” представила на международной научной конференции молодых ученых, организованной в государственном теническом университете им, Гагарина в Саратове РФ и теперь ожидает опубликования результатов.