Գործընկերները մեծարեցին օտար լեզուների ամբիոնի դասախոս Սոնա Հովհաննիսյանին
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ օտար լեզուների ամբիոնի դասախոս Սոնա Հովհաննիսյանի հրաժեշտի ցերեկույթը: Ներկաները` գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, արհկոմիտեի նախագահ Գրիգոր Տերտերյանը, ՀՊՏՀ ռեկտորի խորհրդական Գրիգոր Կիրակոսյանը, օտար լեզվի ամբիոն դասախոսները, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչները, աշխատակիցները հավաքվել էին՝ Սոնա Հովհաննիսյանին ըստ արժանվույն գնահատելու նրա վաստակը և շնորհակալություն հայտնելու երկար տարիների նվիրված աշխատանքի համար:
«Դուք մեր բուհի նվիրյալներից եք, մարդ ու անհատականություն, ով իր ողջ կյանքը նվիրել է երիտասարդ սերնդի կրթման ու դաստիարակման դժվարին, սակայն շնորհակալ գործին: Դուք ոչ միայն ֆրանսերեն եք սովորեցրել, այլև մարդկային Ձեր վեհ կերպարով, Ձեր որդեգրած արժեքային համակարգով սովորեցրել եք լինել կիրթ ու դաստիարակված մարդ, երկրի արժանի քաղաքացի»,- իր խոսքն հղելով հոբելյարին` ասաց ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը և ընթերցեց շնորհակալության և երախտագիտության ջերմ խոսքերով համեմված ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի ուղերձը:
Մանկավարժի վեհ ու պատասխանատու գործն այդքան սիրով ու նվիրումով կատարելու և ուսանողների արժանի սերունդներ դաստիարակելու համար Սոնա Հովհաննիսյանին շնորհակալություն հայտնեց և վաստակած հանգիստ մաղթեց արհկոմիտեի նախագահ Գրիգոր Տերտերյանը: Համատեղ անցած ճանապարհից ուշագրավ դրվագներ պատմեց Գրիգոր Կիրակոսյանը:
Սոնա Հովհաննիսյանի անցած ուղին արժևորեցին, անկեղծ մաղթանքներ ու շնորհակալական խոսքեր ասացին գործընկերները`Սուսաննա Չալաբյանը, Ժենյա Մանուկյանը, Լուսինե Կարագուլյանը, Սոնա Թաբաղյանը, Լուսյա Տեր–Սարգսյանը: «Մի ողջ կյանք եմ անցել այս բուհի պատերի ներքո, և այն ինձ համար դարձել է հարազատ տուն, որը երբեք էլ չեմ լքի: Իսկ օտար լեզուների ամբիոնը իմ օազիսն է, որտեղ ոչ միայն աշխատել եմ, այլև հոգեպես հանգստացել, երջանկացել ընկերներիս ու սաներիս հաջողություններով, տխրել, երբ հոգսեր ու դժվարություններ են ծագել: Շնորհակալ եմ բոլորից, բուհի ղեկավարությունից, իմ գործընկերներից, ուսանողներից, որ այսպես գնահատում են ինձ ու իմ կատարած գործը»,-եզրափակելով ցերեկույթը` ասաց Սոնա Հովհաննիսյանը և վստահեցրեց, որ հոգով ու մտքով մշտապես բուհի, հարազատ ամբիոնի հետ է լինելու, օգնելու և աջակցելու է ցանկացած հարցում:

Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялось прощальное мероприятие преподавателя кафедры иностранных языков Соны Оганесян. Присутствующие, проректор по науке и внешним связям Гагик Варданян, председатель профсоюза АГЭУ Григор Тертерян, советник ректора АГЭУ Григор Киракосян, преподаватели кафедры иностранных языков, представители профессорско-преподавательского состава, сотрудники собрались, с целью поблагодарить уважаемую коллегу за ее многолетнюю преподавательскую деятельность в вузе и оценить ее вклад в деле воспитания будущего поколения.
“Вы являетесь преданным сотрудником вуза, личность и индивидум, кто всю свою жизнь посвятил трудному делу воспитания и обучения молодого поколения, сложного, однако благодарного дела. Вы не только обучали студентов французскому, а и Вашим человеческим образом, системой Ваших ценностей, научили всех быть образованными и воспитанными, достойными людьми и гражданами”-обращая свое слово юбиляру заявил проректор по науке и внешним связям Гагик Варданян  и прочитал обращение, со слoвами благодарсности и уважения ректора АГЭУ Корюна Атояна.
Слова поздравления и наилучших пожеланий Соне Оганесян посвятил и председатель профсоюза АГЭУ Григор Тертерян. Занимательные эпизоды, в проведенных совместно командировках рассказал Григор Киракосян.
Теплые слова были посвящены Соне Оганесян и коллегами- Сусанной Чалабян, Джеммой Манукян, Лусине Карагулян, Соной Табагян, Люсей Тер-Саргсян. “Целую жизнь я провевла в стенах вуза, и он стал для меня родным домом, который я никогда не покину. А кафедра иностранных языков была моим оазисом, где я не только работала, а и отдыхала морально, жила моими студентами и коллегами, грустила, когда возникали сложности”- завершая мероприятие заявила Сона Оганесян и заверила, что душой и мыслями всегда будет со своим вузом, своей родной кафедрой, будет помогать и содействовать во всех вопросах.