Մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետն ուսանողներին կդիմավորի կազմ ու պատրաստ
Այս օրերին մեր բուհում տեղի են ունենում շինարարական աշխատանքներ, ինչին զուգահեռ, սակայն, բուհը պատրաստվում է նոր ուսումնական տարվա սկզբին։ Բուհում մաքրման, կազմակերպական և նախապատրաստական աշխատանքներ են իրականացվում։
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը տեղեկացել է ֆակուլտետներում կատարվող աշխատանքներին և այսօր ձեզ է ներկայացնում ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում տիրող իրավիճակը։ Ֆակուլտետի դեկան Թաթուլ Մկրտչյանը մեզ հետ զրույցում, անդրադառնալով նոր ուսումնական տարվա մեկնարկին, ասաց, որ ֆակուլտետում ուսանողներին պատշաճորեն, կազմ ու պատրաստ դիմավորելու համար կատարվող նախապատրաստական աշխատանքները շարունակվում են:
«Այս տարի ֆակուլտետի բիզնեսի կազմակերպում, մարքեթինգ, կոմերցիա և ապրանքագիտություն մասնագիտություններով ընդունվել է 222 ուսանող և, վստահեցնում եմ, որ ջանք չենք խնայում, որպեսզի նրանց մուտքը բուհ դառնա անմոռանալի»,-ասաց դեկանը: Թաթուլ Մկրտչյանի կարծիքով` ֆակուլտետն ուսանողների համար հարազատ տան նման ջերմ ու սիրելի պետք է լինի, քանի որ նրանք այստեղ են անցկացնում իրենց ժամանակի զգալի մասը, այստեղ են կրթվում ու հասունանում:
«ՀՊՏՀ ղեկավարությունը հոգացել է, որ մեր ֆակուլտետում ևս աշխատելու և ուսումնառելու համար անհրաժեշտ պայմաններ ստեղծվեն: Դասապրոցեսը կկազմակերպվի գեղեցիկ ու լուսավոր լսարաններում: Նորոգվել ու հարմարավետ են դարձել հայոց և ռուսաց լեզուների, առաջին բուժօգնության և քաղպաշտպանության ամբիոններին, բուժկետին տրամադրված աշխատասենյակները, իսկ լսարաններում այս պահին ամրացվում են գրատախտակները, կատարվում մաքրման աշխատանքներ»,-տեղեկացրեց Թաթուլ Մկրտչյանը, և ուսանողներին կոչ արեց ամեն ինչին վերաբերվել սրտացավորեն, խնամքով, գնահատել ու արժևորել իրենց համար արված գործը, լավ սովորել։

В эти дни в нашем вузе проходят строительные работы, параллельно которым, однако, вуз готовится к началу нового учебного года. В вузе осуществляются подготовительные работы по чистке, организации.
Отделк информации и связям с общественностью уже информировал вас о работах, осуществляемых на факультетах и сегодня представляет Вам информацию о состоянии на факультете маркетинга и организации бизнеса. Декан факультета Татул Мкртчян в беседе с нами, обращаясь к вопросу о начале нового учебного года, отметил, что на факультете продолжаются подготовительные работы для встречи студентов на уровне продолжаются.
“В этом году на специальности организация бизнеса, маркетинг, коммерция и товароведение поступили 222 студента, и уверяю, что мы не покладая усилий делаем все, чтоб первый день студентов стал незабываемым”-сказал декан. По мнению Татула Мкртчяна, факультет для студентов должен стать таким же теплым и уютным как родной дом, поскольку здесь они проводят значительное количество времени, здесь получают образование.
“Руководство АГЭУ позаботилось о том, чтобы на нашем факультете для работы и получения образования были созданы необходимые условия. Учебный процесс будет организован в красивый и удобных аудиториях. Были отремонтированы кафедры армянского и русского языков, первой медицинской помощи и гражданской обороны, рабочая медицинская комната, а на данный момент в аудиториях идут работы по установке досок, проводятся работы по уборке”- сообщил Татул Мкртчян и призвал студентов бережно относится к имуществу.