ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի և մագիստրատուրայի կրթական ծրագրերով սովորել ցանկացողների թիվն օրեցօր աճում է
Դիտումների քանակ՝ 817
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովն օգոստոսի 10-ից սկսել է հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի և հեռակա ուսուցմամբ մագիստրատուրայի ընդունելությունը:   ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղարի տեղակալ  Մերի Բադալյանի տեղեկացմամբ` այս պահի դրությամբ  ուսուցման այս ձևերով դիմորդների թիվը բաշխվել է հավասարապես` 50 դիմորդ հայտագրվել է հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատում, նույնքան` հեռակա ուսուցմամբ մագիստրատուրայում:
«Ընդամենը մի  քանի օր է` սկսել ենք այս գործընթացը, և պետք է ասեմ, որ առաջին օրերի համար ունենք բավականաչափ դիմորդներ: Հայտագրվածների թիվը խոստումնալից է և վկայում է այն մասին, որ ուսուցման այս ձևերում սովորել ցանկացողների պակաս չենք ունենա»,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ասաց Մերի Բադալյանը և վստահեցրեց, որ իրենք պատրաստ են օգնելու և աջակցելու դիմորդներին ցանկացած հարցում:
Հիշեցնենք,որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը 2012-2013 ուսումնական տարվա հեռակա ուսուցման համար օգոստոսի 10–ից հայտարարել է բակալավրիատի և մագիստրատուրայի կրթական ծրագրերով ընդունելություն և սկսել դիմում հայտերի ընդունումը: ՀՊՏՀ հեռակա բակալավրիատի դիմում հայտերի ընդունումը կավարտվի  սեպտեմբերի 20-ին:  Ընդունելության քննությունները կկազմակերպվեն սեպտեմբերի 29-ին և 30-ին: Հեռակա մագիստրատուրայի դիմորդների հայտագրման վերջնաժամկետն է  սեպտեմբերի 25-ը:  Շեմային քննությունները կկազմակերպվեն  սեպտեմբերի 26-ից 30-ը:

Количество желающих обучаться на заочном бакалавриате и заочной магистратуре с каждым днем возрастает
Приемная комиссия АГЭУ с 10 августа начала прием документов на заочный бакалавриат и магистратуру. По сообщению заместителя ответственного секретаря приемной комиссии АГЭУ Мери Баадалян, количество подавших заявок на бакалавриат и магистратуру сравнялось- по 50 заявок на заочный бакалавриат, столько же на заочную магистратуру.
“Всего несколько дней прошло как мы начали данный процесс, и хочу заметить, что для первых дней имеем достаточное количество заявок. Количество подавших заявки обнадеживает и свидетельствует о том, что желающих получить образование по данной форме обучения достаточно много”-отделу информации и связям с общественностью заявила Мери Бадалян и заверила, что они готовы оказывать помощь любому абитуриенту.
Напомним, что прием документов на заочный бакалавриат будет завершен 20 сентября. Вступительные экзамены будут организованы 29 и 30 сентября. Последний срок приема документов на заочную магистратуру 25 сентября. Экзамены будут организованы с 26 по 30 сентября.