Այսօր ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղում կայացավ շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցեցին մասնաճյուղի պրոֆեսորադասախոսական կազմը, հանդիսության գլխավոր հերոսները՝ շրջանավարտները, նրանց ծնողները, ուսանողներ, հյուրեր: Շրջանավարտներին շնորհավորեցին ու բարեմաղթեցին ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի տնօրեն Սամսոն Դավոյանը, գիտական գծով փոխտնօրեն Անդրեյ Ավետիսյանը, ուսումնական գծով փոխտնօրեն Պարույր Գոմցյանը: Դիպլոմավորված մասնագետներ դարձան 92 բակալավր և 33 մագիստրոս: Երկու բակալավր շրջանավարտ արժանացավ Կարմիր դիպլոմի:
Այս մասին ՀՊՏՀ  լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին Գյումրու մասնաճյուղից հեռախոսով տեղեկացրեց  մասնաճյուղի ուսումնական մասի ավագ մասնագետ Մարինե Մկրտչյանը:

Сегодня в Гюмрийском филиале АГЭУ состоялась мероприятие, посвященное выдаче дипломов выпускникам Гюмрийского филиала АГЭУ, на котором принимали участие представители профессорско-преподавательского состава филиала, главные герои дня- выпускники, их родители, студенты, гости. Выпускников поздравили и пожелали удач директор Гюмрийского филиала Самсон Давоян, замдиректора по науке Андрей Аветисян, замдиректора по учебной части Паруйр Гомцян. Дипломированными специалистами стали 92 бакалавра и 33 магистра. 2 бакалавра получили дипломы с отличием.
Об этом отделу информации и связям с общественностью АГЭУ сообщила по телефону ведущий специалист учебной части Гюмрийского филиала АГЭУ Марине Мкртчян.