Վաղը ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանի առաջին հերթափոխի հանգստացողները կմեկնեն Դիլիջան
ՀՊՏՀ Դիլիջանի «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանը վաղը` հուլիսի 5-ին, կընդունի առաջին հերթափոխի հանգստացողներին: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում արհկոմիտեի նախագահ Գրիգոր Տերտերյանն ասաց, որ մարզաառողջարանի պետ Հակոբ Կյոկչյանը, պետի տեղակալ Լյուդմիլա Հարությունյանը, ճաշարանի աշխատակիցներն արդեն մեկնել են Դիլիջան և պատրաստ են ընդունելու հանգստացողներին: Ձեռք են բերվել նաև 3 ալեհավաք և տյուներներ, որոնց տեղադրման աշխատանքներն ընթացքի մեջ են: Այսպիսով` այս ամառ առաջին անգամ հանգստացողները հնարավորություն կունենան ստանալու թարմ տեղեկատվություն հեռուստատեսային լուրերից, դիտելու այս տարվա ամենահետաքրքրական միջոցառումը` լոնդոնյան օլիմպիական խաղերը:
Արհկոմիտեի նախագահը նշեց նաև, որ մարզաառողջարանում ամեն ինչ կարվի, որպեսզի հանգստացողների առօրյան լինի բազմաբովանդակ ու հիշարժան: Կազմակերպվող մարզական, մշակութային ամենատարբեր միջոցառումները հանգստացողներին դրական լիցքեր կհաղորդեն:
«Դիլիջանի Բլդան գետի գեղատեսիլ ափին սփռված «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանի բոլոր հերթափոխերի բնակիչները կվերադառնան ոչ միայն հանգստացած ու կազդուրված, այլև լի հարուստ տպավորություններով»,-մեր զրույցի ավարտին վստահեցրեց Գրիգոր Տերտերյանը:
Հիշեցնենք`ՀՊՏՀ Դիլիջանի «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանի առաջին հերթափոխը կտևի մինչև հուլիսի 5-17-ը: Մյուս հերթափոխերի ուղեգրերի վաճառքը շարունակվում է: Երկրորդ հերթափոխը հուլիսի 18-ից հուլիսի 30-ն է, երրորդը` հուլիսի 31-ից օգոստոսի 12-ը, չորրորդը` օգոստոսի 13-ից օգոստոսի 25-ը:

Завтра 5 июля спортивно-оздоровительный лагер АГЭУ “Тнтесагет” в Дилижане примет отдыхающих по первому этапу
Завтра 5 июля спортивно-оздоровительный лагер АГЭУ  “Тнтесагет” в Дилижане примет отдыхающих по первому этапу. Председатель профсоюза АГЭУ Григор Тертерян в беседе с отделом информации и связей с общественностью сообщил, заведующий лагерем Акоп Кекчян, заместитель Людмила Арутюнян, сотрудники столовой уже выехали в Дилижан и готовы приняь отдыхающих. Приобретены 3 спутниковых тюнера, работы по установке которых продолжаются. Таким образом, в этим летом впервые отдыхающие будут иметь возможность получать свежую информацию по телевизионным новостям, просматривать самое интересное мероприятие – лондонские олимпийские игры.
Председатель профсоюза отметил также, что в спортивно-оздоровительном лагере все будет сделано, для того,чтобы будни отдыхающих были интересными и насыщенными.  Организуемые различные спортивные, культурные мероприятия передадут положительные эмоции отдыхающим.
“Отдыхающие всех этапов спортивно-оздоровительного лагеря  “Тнтесагет”, который находится на берегу реки Блдан Дилижана, вернутся оттуда не только отдохнувшими, а и впечатленные”- в конце беседы заверил Григор Тертерян.
Напомним, что первый этап спортивно-оздоровительного лагеря пеодлится с 5-17 июля, второй этап с 18 июля по 30 июля, третий этап с 31 июля по 12 августа, четвертый с 13 августа по 25августа.