ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «ՀՊՏՀ-ի մասին» խորագրի «Կառուցվածք» ենթախորագրի «Հաշվապահական հաշվառման» բաժնում հրապարակվել են «Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան» ՊՈԱԿ-ի 2011 թվականի համախմբված ֆինանսական հաշվետվությունները` անկախ աուդիտորական եզրակացության հետ:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հաշվապահական հաշվառման բաժնի պետ, գլխավոր հաշվապահ Անուշ Մարգարյանը հայտնեց, որ համախմբված ֆինանսական հաշվետվություններն ենթարկվել են միջազգային ստանդարտներին համապատասխան աուդիտի:
Նա նաև նշեց, որ Հաշվապահական հաշվառման մասին ՀՀ օրենքի համաձայն` կազմակերպությունները պարտավոր են տարեկան հաշվետվությունները հրապարակել մինչև հաշվետու տարվան հաջորդող հուլիսի 1-ը:

В подразделе “Структура” раздела “Об АГЭУ” официального сайта Армянского государственного экономического университета в отделе “Бухгалтерский учет” представлен финансовый отчет  и заключения “Армянского государственного экономического университета” за 2011 год.
Заведующая отделом бухгалтерского учета АГЭУ, главный бухгалтер Ануш Маргарян сегодня сообщила отделу информации и связей с общественностью, что “Армянский государственный экономический университет”прошел в соответствии с международными стандартами аудит и финансовые отчеты вместе с заключениями уже готовы.
Она отметила, что согласно Закону РА “О бухгалтерском учете” организации обязаны опубликовать отчеты до 1 июля последующего отчетного года.