ՀՊՏՀ –ում շուտով կավարտվեն ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը և ամփոփիչ քննաշրջանը (լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ-ում հունիսի 1-ից մեկնարկած հեռակա բակալավրիատի ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը շուտով կթևակոխի ավարտական փուլ: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական բաժնի պետ Տաթևիկ Մկրտումյանը տեղեկացրեց, որ հեռակա բակալավրիատի 11` ֆինանսներ և վարկ, հաշվապահական հաշվառում և աուդիտ, մաքսային գործ, ապահովագրական գործ, ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում (ըստ ճյուղերի), բիզնեսի կազմակերպում, համաշխարհային տնտեսագիտություն, աշխատանքի տնտեսագիտություն, կառավարում, պետական և մունիցիպալ կառավարում, շուկայաբանություն մասնագիտություններով ձևավորված 11 ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովներն այս ընթացքում աշխատել են ողջ ծանրաբեռնվածությամբ և հագեցած ժամանակացույցով: Բաժնի պետը հայտնեց, որ այսօր ամփոփիչ քննություն են հանձնում մաքսային գործ և աշխատանքի տնտեսագիտություն մասնագիտությունների ուսանողները:
Հունիսի 21-ի և 22-ի աուդիտ և բիզնեսի կազմակերպում մասնագիտությունների ամփոփիչ քննություններով հեռակա բակալավրիատի ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը կավարտվի:
ՀՊՏՀ-ում հունիսի 8-ից սկսվել է ամփոփիչ քննաշրջանը: Ստուգարքներ ու քննություններ են հանձնում ՀՊՏՀ ուսուցման բոլոր ձևերի` առկա և հեռակա բակալավրիատի, առկա և հեռակա մագիստրատուրայի ուսանողները:
Ինչպես տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը` ամփոփիչ քննաշրջանի կազմակերպական հարցերով զբաղվող ՀՊՏՀ ուսումնաօժանդակ օղակների ջանադիր աշխատանքի շնորհիվ ամփոփիչ քննաշրջանն ընթանում է առանց միջադեպերի. սահմանված ժամանակացույցով: Պրոռեկտորը հայտնեց նաև, որ այսօր առկա ուսուցմամբ բակալավրիատում կանցկացվեն 40, հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատում` 27, առկա ուսուցմամբ մագիստրատուրայում` 17, հեռակա ուսուցմամբ մագիստրատուրայում 23 քննություններ:

Скоро в АГЭУ завершится процесс аттестации и экзаменационная сессия
Начавшийся с 1 июня процесс аттестации на заочном бакалавриате вскоре вступит в завершающий этап. В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ заведующая учебно-методическим отделом АГЭУ Татевик Мкртумян сообщила, что11 аттестационных комиссий на заочном бакалавриате АГЭУ на специальностях и специализациях- финансы и кредит, бухгалтерский учет и аудит, таможенное дело, страховое дело, экономика предприятий и управление (по отраслям), организация бизнеса, мировая экономика, экономика труда, управление, государственное и муниципальное управление на данном периоде работали при полной нагрузке и в напряженном графике.  заведующая отделом сообщила, что сегодня сдают экзамены студенты специальностей таможенное дело и экономика труда.
21-22 июня процесс аттестации на специальностях аудит и организация бизнеса будет завершен.
С 8 июля в АГЭУ началась экзаменационная сессия. зачеты и экзамены сдают на очном и заочном бакалавриате, на очнй и заочной магистратуре. Как нам сообщил проректор по учебно-организационным работам Мирдат Арутюнян, благодаря учебно-организационным структурам АГЭУ экзаменационный процесс проходит без чрезвычайных происшествий и по установленному графику. Проректор сообщил также, что сегодня на очном бакалавриате АГЭУ будет проведено 40, на заочном бакалавриате 27, на очной магистратуре 17, на заочной магистратуре 23 экзамена. Напомним, что экзаменационная сессия будет завершена 27 июня.