Դիտումների քանակ՝ 796
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հունիսի 18-ին հանդիպեց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհրդի անդամների և բուհի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի հետ:
Այս մասին տեղեկանում ենք Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքից, որտեղ տեղադրված հայտարարության մեջ նաև ասվում է. «Որպես ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահ` խորհրդարանի ղեկավարը ուսանողների հետ քննարկեց նրանց առաջիկա ծրագրերն ու անելիքները: Ուսանողները խոսեցին նոր նախաձեռնությունների մասին, ներկայացրին բուհի ընթացիկ խնդիրները: ԱԺ նախագահը, հետաքրքրվելով քննաշրջանի ընթացքով, ընդգծեց կրթական հաստատությունում կոռուպցիոն ռիսկերը համատեղ ջանքերով բացառելու անհրաժեշտությունը: Հովիկ Աբրահամյանը ուսանողներին լավ սովորելու և գիտելիքները հարստացնելու կոչ արեց` հիշեցնելով, որ լավ մասնագետը պահանջված է միշտ: Այս համատեքստում խորհրդարանի ղեկավարը փորձառության լավ հնարավորություն համարեց գործատուների հետ մագիստրոսական կրթական ծրագրեր իրականացնելու` համալսարանի նախաձեռնությունը: ԱԺ նախագահը ուսխորհրդի անդամներին հորդորեց ակտիվ լինել նաև կրթական ծրագրերը, բարեփոխումները իրագործելու հարցում և լավ արդյունքի հասնելու համար համագործակցել բուհի ղեկավարության հետ:
Պարոն Աբրահամյանն ապագա տնտեսագետներին տեղեկացրեց, որ սեպտեմբերից կսկսվի երիտասարդական նոր խորհրդարանի ձևավորումը:

18 июня в Национальном Собрании РА председатель НС встретился с представителями студенческого совета АГЭУ во главе с ректором Корюном Атояном.
Об этом информирует официальный сайт НС,где говорится “Как председатель Совета АГЭУ, руководитель парламента обсудил со студентами предстоящие программы и действия. Студенты говорили о новых инициативах, представили текущие задачи вуза. Председатель Национального Собрания, поинтересовался экзаменационной сессией, подчеркнул необходимость исключения совместными усилиями коррупционных рисков в образовательной сфере. Овик Абраамян призвал студентов к учебе и получению знаний, напомнив, что существует большой спрос на хороших специалистов. В данном контексте руководитель парламента посчитал хорошим опытом магистерскую программу, осуществляемую АГЭУ совместно с работодателем. Председатель НС призвал представителей студенческого совета АГЭУ быть активными в осуществлении образовательных программ, реформ и для достижения хороших результатов сотрудничать с руководством вуза.
Господин Абраамян сообщил будущим экономистам, что с сентября начнется формирование нового молодежного парламента.