Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, այս տարի առաջին անգամ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հայտարարել է գործատուների հետ իրականացվող մագիստրոսական վճարովի կրթական ծրագրերի 2012-2013 ուսումնական տարվա ընդունելություն:
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը, որը զբաղվում է 2012-2013 ուսումնական տարվա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի դիմորդների փաստաթղթերի ընդունելությամբ, կազմակերպել է նաև մագիստրոսական վճարովի կրթական ծրագրերով դիմորդների ընդունելությունը: ՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանի տեղեկացմամբ` գործատուների հետ համատեղ իրականացվող մագիստրոսական վճարովի կրթական ծրագրերով մասնագիտացումների համար սահմանվել են հետևյալ վարձավճարները` հարկային վարչարարություն` 600.000 դրամ, մաքսային վարչարարություն` 600 000 դրամ, պետական եկամուտների վերլուծություն և կանխատեսում` 600.000 դրամ, բանկային գործունեության կազմակերպում` 600.000 դրամ, կոլեկտիվ ներդրումային համակարգերի կառավարում` 500. 000 դրամ, անշարժ գույքի գնահատում` 600. 000 դրամ, պետական գույքի կառավարում`500. 000 դրամ, տնտեսական գործունեության բնապահպանական փորձաքննություն` 500. 000 դրամ:
Հիշեցնենք` 2012թ հունիսի 1-ից սկսվել է դիմորդների փաստաթղթերի ընդունումը, որ կտևվի մինչև օգոստոսի 10-ը ներառյալ: Ընդունելության քննությունները կկազմակերպվեն 2012թ. օգոստոսի 15–24–ը ներառյալ։
Նշենք, որ այս ծրագրին մենք ավելի վաղ անդրադարձել ենք, և մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ պաշտոնական`www. asue.am կայքի «Ընդունելություն» բաժնի «Մագիստրատուրա» ենթաբաժնում:

Как уже сообщали, в этом году в Армянском государственном экономическом университете впервые осуществляется прием на платной основе в магистратуру по программе, осущестляемой совместно сработодателем. Приемная комиссия АГЭУ, которая занимается приемом документов в бакалавриоат и магистратуру 2012-2013 уч.года, организовала также прием в магистратуру на платной основе. По сообщению проректора по учебно-методическим работам АГЭУ Паруйра Калантаряна, для магистратуры, осущестляемой по совместной программе с работодателем установлены следующие платы за обучение- Налоговое администрирование- 600.000 драм, таможенное администрирование - 600 000 драм, анализ государственных доходов и прогнозирование - 600.000 драм, организация банковской деятельности 600.000 драм, управление системой коллективных вкладов - 500. 000 драм, оценка недвижимости - 600. 000 драм, управление государственным имуществом - 500. 000 драм, экологическая экспертиза экономической деятельности - 500. 000 драм.
Напомним, что 1 июня 2012 года начался прием документов, который будет завершен 10 августа. Вступительные экзамены будут организованы с 15-24 августа.
Отметим также, что мы уже обращались к данному вопросу ранее, с подробностями можете ознакомиться посетив подраздел “Магистратура”, раздела”Прием” официального сайта www. asue.am.