Դիտումների քանակ՝ 774
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության (ՇԼԿ) կենտրոնում` քաղաքացիական ծառայության խորհրդի 2006թ. սեպտեմբերի 8-ի թիվ 740-Ա որոշմամբ հաստատված` քաղաքացիական ծառայողների վերապատրաստման ծրագրին մասնակից` հանրապետության գրեթե բոլոր գերատեսչությունների առաջատար և կրտսեր քաղծառայողների հավաստագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
«Ողջունելի է, որ դուք շարունակական կրթության համակարգում խորացնում ենք ձեր գիտելիքները: Վստահ եմ, որ անհրաժեշտ գիտելիքներ եք ձեռք բերել, որոնք կօգնեն ձեզ լուծելու ձեր առաջ դրված խնդիրները»,-շնորհավորելով մասնակիցներին ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնում դասընթացներն ավարտելու և հավաստագրեր ստանալու կապակցությամբ` ասաց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, որից հետո ՀՀ գերատեսչությունների առաջատար և կրտսեր մասնագետներին հանձնեց հավաստագրեր:
ՀՀ սոցիալական ապահովության պետական ծառայության Արագածի տարածքային բաժնի առաջատար մասնագետ Հրաչյա Նազարեթյանը շնորհակալություն հայտնեց բուհի ղեկավարությանը, ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնի աշխատակիցներին, կառավարման տեղեկատվական տեխնոլոգիաների դասընթացի դասախոս, տեխնիկական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Ռոբերտ Յոլչյանին` դասընթացները արդյունավետ կազմակերպելու և անցկացնելու համար:
Միջոցառման ավարտից հետո ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնից տեղեկացրեցին, որ վերապատրաստման դասընթացների մասնակիցների այս խումբը բաղկացած է եղել 33 հոգուց, դասընթացները տևել են հունիսի 1-15-ը: Այս փուլի ամփոփումով ավարտվել է ՀՀ քաղծառայության խորհրդի` քաղծառայողների վերապատրաստման, մասնագիտական գիտելիքների և աշխատանքային ունակությունների նպատակով մարտի 26-ից հունիսի 15-ը ընկած ժամանակահատվածում կազմակերպված դասընթացները:
Կենտրոնի տեղեկացմամբ` «Համակարգչային տեխնոլոգիաների կառավարում»  ծրագրի շրջանակում, վերպատրաստման դասընթացներն ավարտել են ՀՀ գրեթե բոլոր գերատեսչությունների 250 բարձրագույն և գլխավոր, առաջատար և կրտսեր մասնագետներ: Յոթը փուլով կազմակերպված երկշաբաթյա դասընթացներն ընթացել են հետևյալ ուղղություններով` համակարգչային տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ և կառավարում, կառավարչական հմտություններ, ՀՀ սահմանդրական փոփոխություններ, «ՀՀ քաղաքացիական ծառայության մասին» օրենքի փոփոխություններ:

Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялось церемония вручения сертификатов, предоставленных государственным служащим, прошедшим программу переквалификации в центре продолжительного и дополнительного образования АГЭУ.
“Приветствую Вашу инициативу усовертшенствовать свои знания в системе продолжительного образования. Уверен, что Вы преобрели необходимые знания, которые помогут Вам решить задачи, поставленные перед Вами”- поздравив участников с завершением курсов повышения квалификации в центре продолжительного и дополнительного образования АГЭУ, заявил ректор АГЭУ Корюн Атоян, после чего и вручил гос.служащим сертификаты.
Ведущий специалист регионального отдела Арагаца государственной службы социального обеспечения РА Грачья Назаретян поблагодарил руководство вуза, сотрудников цента продолжительного и дополнительного образования АГЭУ, преподавателя информационных технологий управления, кандидата технических наук доцента Роберта Елчяна, за результативную организацию и проведение занятий.
По завершении мероприятия из центра дополнительного и продолжительного образования АГЭУ отделу информации и связей с общественностью сообщили, что данная группа, прошедшая курсы состояла из 33 человек, курсы длились с 1-15 июня. Завершением данного этапа были завершены курсы повышения квалификации для государственных служащих, которые были организованы с 26 марта по 15 июня. По сообщению Центра в рамках занятий по “Информационным технологиям и управлению”курсы прошли более 250 служащих почти из всех государственных структур РА. Двухнедельные занятия, которые прошли в 7 этапов были организованы по следующим направлениям- компьютерные информационные технологии и управление, управленческие навыки, Конституционные изменения РА, изменения в Законе “Про государственную службу РА”.