«Ուսանողի ուղեցույց - 2017»՝ առկա ուսուցման բակալավրիատի ուսանողների համար
Սիրելի 1-ին կուրսեցիներ, ուրախ ենք տեղեկացնելու, որ ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի որոշմամբ լույս է ընծայվել ուսանողի նոր ուղեցույց՝ հասցեագրված համալսարանի նորեկներին:
Նպատակ ունենալով օժանդակել համալսարանական կյանքին ձեր արագ ներգրավմանը՝ ուղեցույցը ներկայացնում է ուսանողի իրավունքներն ու պարտականությունները, ուսումնական գործընթացի կազմակերպման հիմնադրույթները, գիտելիքի գնահատման սկզբունքները: Ուղեցույցը հագեցած է ոչ միայն օգտակար տեղեկություններով, այլև ուղղորդող աղյուսակներով ու քարտեզով:
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը ողջույնի խոսք է հասցեագրել առաջին կուրսեցիներին:
Ուղեցույցը պատրաստվել է ուսումնական բաժնի նախաձեռնությամբ: Բաժնի պետ Աղավնի Հակոբյանն ասաց, որ այսօրվանից ուղեցույցը կտրամադրվի բոլոր ֆակուլտետների 1-ին կուրսեցիներին: Էլեկտրոնային տարբերակին ծանոթացեք այստեղ:

«Руководство студента-2017»- для студентов очного бакалавриата
Дорогие первокурсники! Рады вам сообщить, что решением ученого совета АГЭУ вышло в свет новое руководство, адресованное новичкам университета.
Стремясь помочь вам в быстрой интеграции в университетскую жизнь, руководство представляет права и обязанности студента, основные положения об организации учебного процесса, принципы оценки знаний. В руководстве содержатся не только полезная информация, но и вспомогательные таблицы и карты.
Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян направил приветственное слово первокурсникам.
Руководство было подготовлено по инициативе учебного отдела. Начальник отдела Ахавни Акопян сказала, что с сегодняшнего дня руководства будет розданы первокурсникам всех факультетов. С электронной версией ознакомьтесь здесь.