UBAnk էլեկտրոնային ֆինանսական գրադարանը հասանելի է ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Գրադարան» բաժնում
Ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ ՀՊՏՀ և Հայաստանի բանկերի միության միջև ձեռք բերված համաձայնության արդյունքում այսուհետ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Գրադարան» բաժնում հասանելի է Հայաստանի բանկերի միության և ԱՄՆ ՄԶԳ «Ֆինանսական Կայունության Գործընկերներ» ծրագրի հետ համագործակցության շրջանակներում համատեղ ֆինանսավորմամբ ստեղծված UBAnk էլեկտրոնային ֆինանսական գրադարանը: Էլեկտրոնային գրադարան կարելի է մուտք գործել՝ լրացնելով անունը և գաղտնաբառը (գրանցումն անվճար է): Էլեկտորոնային գրադրանի կայք կարող եք մուտք գործել նաև` այցելելով www.e-Library.uba.am հասցեով:
Ֆինանսական ոլորտին առնչվող մասնագիտական գրականությամբ հարուստ այս գրադարանը նոր, արդի գիտելիքների շտեմարան է հատկապես ֆինանսական և բանկային ոլորտն ուսումնասիրող մեր մագիստրանտների, ուսանողների, ինչպես նաև մասնագետների համար:
Հիշեցնենք, որ UBAnk էլեկտրոնային գրադարանը ՀՊՏՀ-ում ապրիլի 16-ին ներկայացրել էին Հայաստանի բանկերի միության գործադիր տնօրեն Սեյրան Սարգսյանը և հետազոտությունների ու նախագծերի բաժնի մասնագետ, վերլուծաբան Անի Փալազյանը: Նրանց տեղեկացմամբ`գրադարանի կայքի ստեղծումն իրենք նախաձեռնել են`աշխարհի ճանաչված հրատարակչություններից ձեռք բերելով մոտ 70 գրքի հեղինակային իրավունքները: UBAnk գրադարանում ներառվել է բանկային գործի, միջազգային ֆինանսների, ներդրումների ու արժեթղթերի շուկայի, ֆինանսական կառավարման ոլորտի մասնագիտական բացառիկ և ժամանակակից գրականություն: Ընդգրկված գրքերից երկուսը թարգմանվել են նաև հայերեն: Սեյրան Սարգսյանի հավաստմամբ՝ գրադարանում տեղ գտած գրքերի հեղինակային իրավունքների պաշտպանվածությունը լիովին ապահովված է:

С радостью сообщаем, что в результате приобретенной договоренности АГЭУ и обьединения банков Армении, в дальнейшем электронная финансовая библиотека UBAnk будет доступна и на официальном сайте АГЭУ, в разделе библиотека.  В электронную библиотеку можно войти заполнив имя и пароль (регистрация бесплатна) В электронную библиотеку можно войти посетив сайт www.e-Library.uba.am.
Библиотека, богатая специализированной литературой будет в помощь нашим студентам и магистрантам, а также специалистам.
Напомним, что 16 апреля в АГЭУ состоялась презентация электронной библиотеки UBAnk, которую представили учредительный директор обьединения банков Армении Сейран Саргсян и специалист отдела исследований и проектов, аналитик Ани Палазян.  В электронную библиотеку включены близко 70 книг, авторскими правами, которых они владеют сферы банковского дела, международных финансов, вкладов рынка ценных бумаг, книги современной финансовой сферы. 2 книги переведены на армянский язык. По заверению Сейрана Саргсяна, авторские права на включенную литературу защищены.