Դիտումների քանակ՝ 883
Ինչպես գիտեք, մայիսի 5-ից ՀՀ պետական և մասնավոր բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում սկսվել է 2012-2013 ուսումնական տարվա դիմորդների դիմում-հայտերի ընդունման գործընթացը:
Բոլոր դիմորդներին տեղեկացնում ենք, որ բուհերի ընդունող հանձնաժողովները, այդ թվում` ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը, աշխատելու է բոլոր շաբաթ, կիրակի և տոն օրերին: Այս առիթով ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց. «Այս մոտեցումը ուղղված է նախևառաջ մարզերում բնակվող դիմորդներին. շատերին հարմար է Երևան գալ ոչ աշխատանքային օրերին: Բացի դրանից, արդեն իսկ դիմորդների մեծ հոսք է նկատվում, իսկ դիմում-հայտերի ընդունման ժամկետները բավական սեղմ են: Ուստի աշխատելու ենք բոլոր օրերին անխտիր:»
Պարոն Թավադյանը ավելացրեց նաև, որ այսպիսով կբարձրանա աշխատանքի արդյունավետությունը. խորհրդատվության, փաստաթղթերի ընդունման, գրանցման գործընթացները կլինեն անշտապ ու ըստ պատշաճի:
Սիրելի դիմորդնե’ր, Հայաստանի տնտեսագիտական մայր բուհը առաջարկում է տնտեսագիտական բազմաճյուղ մասնագիտություններ, ապահովում է որակյալ կրթություն և իր գործունեությունն ամբողջությամբ ուղղում ուսանողին` նրա կրթությանը, դաստիարակությանը, զարգացմանը, հուսալի հեռանկարի կերտմանը:

Как известно, с 5 мая начался прием документов для поступающих в высшие учебные заведения РА 2012-2013 уч.года.Всем абитуриентам сообщаем, что приемная комиссии, в том числе приемная комиссия АГЭУ будет работать в субботу, воскресенье и в праздничные дни. По этому поводу ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ Микаэл Тавадян отделу информации и связей с общественностью заявил “Данный подход направлен для студентов из райомов, многим удобно приехать в Ереван в нерабочий день. Кроме того, уже прослеживается активный поток абитуриентов, а сроки приема документов ограничены. Таким образом, мы будем работать во все дни без исключения”.
Господин Тавадян добавил, что таким образом будет поднята результативность принатия документов, процесс регистрации.
Дорогие абитуриенты, АГЭУ предлагает экономиоческие многоотраслевые специальности, обеспечивает качественное образование и процесс направляет в сторону студента, его воспитания, развития.