ՀՊՏՀ-ն 165 նոր ուսանող ունի. հեռակա բակալավրիատ ընդունվածների անունները՝ առցանց
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը ամփոփել է 2019-2020 ուսումնական տարվա հեռակա ուսուցման բակալավրիատի ընդունելության մրցույթի արդյունքները և հրապարակել ՀՊՏՀ ընդունված դիմորդների անունները: ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը տրամադրել է ցուցակները, որոնց կարող եք ծանոթանալ այստեղ: Այսպիսով, Տնտեսագիտական մայր բուհն ունի 165...
«Էրազմուս+»-ի դիմորդները անգլերենի ստուգատես են անցնում. քննությունները մեկնարկեցին
ՀՊՏՀ-ում ԵՄ «Էրազմուս+» ծրագրի համակարգող արտաքին կապերի դեպարտամենտը ամեն կիսամյակ ծրագրի դիմորդների համար կազմակերպում է անգլերենի անվճար քննություններ: Մասնակցում են այն ուսանողները, որոնք չունեն օտար լեզվի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ: Այսօր առաջին ստուգատեսն էր, որին մասնակցում էին նախապես գրանցվածները...
ՀՊՏՀ-ն հայտարարում է 2018-2019 ուսումնական տարվա հեռակա մագիստրատուրայի ընդունելություն
ՀՊՏՀ-ն 2018-2019 ուսումնական տարվա համար հայտարարում է ԲՈՒՀ-ի կողմից ուսման վարձի մասնակի զեղչի կիրառմամբ (վճարովի) հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի ընդունելություն: Դիմորդների փաստաթղթերն ընդունվում են հունիսի 11-ից մինչև սեպտեմբերի 25-ը ներառյալ, ժամը 9.00-17.30-ը: Շեմային քննությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի...
Անցկացվեց «Էրասմուս +» -ի դիմորդների հերթական խմբի քննությունը
«Էրասմուս+» ծրագրի դիմորդների  հերթական խմբի համար այսօր կազմակերպվել էր անգլերենի ստուգման քննություն: Հիշեցնենք, որ անգլերենի իմացությունը վերոնշյալ ծրագրի դիմորդների համար կարևոր նախապայման է. քննությունը հաջող հանձնած դիմորդները հնարավորություն կստանան   մասնակցելու հարցազրույցի: Մեր ուսանողների...
Քննություն հանձնեց «Էրասմուս +»-ի դիմորդների երկրորդ խումբը
Մեր համալսարանում այսօր անցկացվեց «Էրասմուս +» ծրագրի  դիմորդների երկրորդ խմբի անգլերենի ստուգման քննությունը: Հիշեցնենք, որ անգլերենի իմացությունը «Էրասմուս+» ծրագրին մասնակցելու համար կարևոր նախապայման է, և  քննությունը հաղթահարած ուսանողները հնարավորություն կստանան մասնակցելու  հարցազրույցի:...
Ամփոփվել են  2015-2016 ուսումնական տարվա հեռակա ուսուցման բակալավրիատի ընդունելության արդյունքները: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մերի Բադալյանը նշեց, որ այս տարի մեր բուհի հեռակա բակալավրիատի դիմորդներից ընդունվել են 276-ը:...

Студенты АГЭУ сдали экзамены по английскому языку в рамках программы «Эразмус +»
Координатор программы ЕС «Эразмус +» департамент внешних связей каждый семестр организует бесплатные экзамены по английскому языку. Принимают участие студенты, у которых нет документа, свидетельствующего знание иностранного языка. Сегодня состоялся первый день экзаменов, принимали участие заранее зарегистрировавшиеся...
АГЭУ объявляет прием на обучение по программам магистратуры по заочной форме на 2018-2019 учебный год с применением вузом частичной скидки учебной платы (на платной основе). Прием документов для поступления осуществляется с 11 июня по 25 сентября включительно, 9.00-17.30. Пороговый экзамен состоится 26 сентября,...
Прошел экзамен очередной группы заявителей “Эразмус +”
Для очередной группы заявителей программы “Эразмус +” сегодня был организован испытательный экзамен по английскому языку. Напомним, что знание английского языка очень важное предусловие для участия в программе “Эразмус +”, и студенты, удачно сдавшие экзамен будет допущены к участию в интервью. Экзамены по английскому...
Вторая группа заявителей “Эразмус +” сдала экзаме
Сегодня в нашем университете прошел испытательный экзамен по английскому языку для заявителей “Эразмус +”. Напомним, что знание английского языка очень важное предусловие для участия в программе “Эразмус +”, и студенты, удачно сдавшие экзамен будет допущены к участию в интервью. Как нам сообщила начальник отдела...
Подведены итоги приема на заочное отделение бакалавриата. В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ ответственный секретарь приемной комиссии Мери Бадалян отметила, что в этом году из числа абитуриентов заочного бакалавриата поступили 276. По словам ответственного сектретаря, по факультетам...